Mistrzostwa Polski U 16 – Karpacz 2021

W ostatni weekend Karpacz gościł najlepszych lekkoatletów z naszego kraju w kategorii U 16. Rozegrane tam zostały właśnie Mistrzostwa Polski w tej kategorii wiekowej. Na starcie stanęła rekordowa ilość (ponad 900 zawodników), a wśród nich 10 młodych lekkoatletów CKS Budowlani.

Z zawodników CKS rewelacyjnie spisał się Alan Kluczny, który wywalczył srebrny medal w biegu na dystansie 110 m przez płotki. Zawodnik CKS w eliminacjach osiągnął 5 wynik 16,03 sek. Jednak w finale pobiegł doskonale zajmując 2 miejsce w czasie nowego rekordu życiowego 15,78 sek. Alan startował również w skoku wzwyż, gdzie wynikiem 170 cm zajął 7 miejsce. Bardzo dobry występ zanotowała również Klaudia Wrzosowska, która w biegu na 2000 m uplasowała się na 9 pozycji w czasie nowego rekordu życiowego – 7:05,36 min. Sztafeta dziewcząt 4 x 100 m w składzie J Kubik, J Trąbczyńska, A Lipska, K Woś uplasowały się na 11 miejscu – 51,08 sek. Dominik Wróbel wziął udział w dwóch konkursach, w pierwszym dniu zawodów w pchnięciu kulą uzyskał 11,94 m zajmując 13 miejsce. Natomiast w drugim dniu w rzucie dyskiem zajął miejsce 12 wynikiem 41,37 m. W biegu na 1000 m z przeszkodami Martyna Cendrowska uplasowała się na 13 miejsce w czasie nowego rekordu życiowego – 3:24,46 min  W rzucie młotem Maksymilian Paludkiewicz był 14, a jego wynik to 34,41 m.

Pozostałe wyniki zawodników CKS: 18 miejsce Julia Trąbczyńska 300 ppł – 48,40 s,  23 miejsce Tomasz Śliwoń 1000 m z przeszkodami – 3:08,66 min, 27 miejsce Julia Kubik 300 ppł – 49,89 s, 35 miejsce Kinga Woś 100 m – 13,21 sek.