15. Memoriał Artura Szymy i Artura Ociepy

W niedzielę 28 sierpnia w Częstochowie, na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym, rozegrany został 15. Memoriał Artura Szymy i Artura Ociepy. W zawodach wzięło udział ponad 300 zawodników z 35 klubów całej Polski oraz 25 zawodników Arabii Saudyjskiej, którzy odnieśli indywidualnie 2 zwycięstwa.

W skoku w dal ALMARHOUN Ali wynikiem 6,46 m oraz w biegu na 200 m przez płotki AL SABEA Saad wynikiem 26,14 s. W konkurencjach memoriałowych : skok wzwyż i bieg na 3000 m mężczyzn ) oglądaliśmy zawody na wysokim poziomie sportowym. W skoku wzwyż zwyciężył wynikiem 205 Dawid Wawrzyniak MKLA Łęczyca. 2 lokatę zajął jego kolega klubowy Łukasz Karwacki – 200 cm, a na 3 stopniu podium znalazł się zawodnik CKS Budowlani Marek Jaworski, który uzyskał również 200 cm. W biegu memoriałowym na 3000 m 1 miejsce wywalczył Grzegorz Kunc z wynikiem 8:48,94, 2 lokatę zajął Szymon Kotyla CKS Budowlani 8:49,21 a 3 na mecie zameldował się były reprezentant Polski Marcin Nagórek KS Agros Zamość 8:52,95 W sumie rozegranych zostało 22 konkurencje lekkoatletyczne.
W zawodach tych wystartowała również liczna grupa zawodników CKS Budowlani Częstochowa. Najlepiej spisali się : Ewa Mirek w pchnięciu kulą 1 miejsce wynikiem 12,26, Magdalena Brendel również pierwsza na 100 m – 12,59, również 1 miejsce w biegu młodzikowskim na dystansie 300 m zajął Kacper Ślusarek 37,23 s. Drugie lokaty z naszych zawodników wywalczyli Jakub Chłądzyński w biegu na 200 m przez płotki – 26,51, Izabela Sosnowska 400 m – 57,67 s, Marta Rydz 800 m -2:25,84 min, Urszula Ułamek 400 m przez płotki – 64,59 s, Klaudia Lis, skok wzwyż – 155 cm. Trzecią lokatę w biegu na 300 m zajął Kacper Warzyszyński 39,65 s.
Organizatorem imprezy był Częstochowski Klub Sportowy Budowlani.

foto; Brendel Magdalena na 1 stopniu podium.