SZALONA PIĄTKA PLUS W ZNANYCH PRZEBOJACH


W sobotę (18 marca) w sali widowiskowo – kinowej „Bajka” odbył się niezwykły koncert. Bohaterem tego wieczoru był zespół wokalny „Szalona Piątka Plus”, który zaprezentował publiczności zróżnicowany repertuar, na który złożyły się polskie i światowe przeboje, a także dobrze znane piosenki filmowe.

 

„Szalona Piątka Plus” powstała we wrześniu 2011 roku, a od roku 2012 działa przy Gminnym Ośrodku Kultury im. Janusza Gniatkowskiego w Poraju. Jego założycielką i instruktorem muzycznym jest Elżbieta Jatulewicz. Zespół odnosi ogromne sukcesy, promuje naszą gminę, wspiera bardzo wiele inicjatyw i aktywnie uczestniczy w różnych przedsięwzięciach. Repertuar zespołu jest bardzo szeroki, ale starannie wyselekcjonowany.

Sobotni koncert zainaugurowała piękna piosenka Zbigniewa Wodeckiego pt. „Zacznij od Bacha”. Panie zachwyciły podczas półtoragodzinnego występu zarówno interpretacją utworów, jak również niesamowitą charyzmą na scenie. Udowodniły, że lata ciężkiej pracy i prób, zaowocowały wieloma zwycięstwami w licznych festiwalach i przeglądach. Śpiew to dla każdej z pań wielka pasja, która towarzyszy im niemalże od dzieciństwa, a która właśnie teraz ma szansę być realizowana, dając przy tym wielką radość publiczności.

[- 18 marca 2023 to dla nas bardzo ważna data – pierwszy biletowany koncert Szalonej Piątki Plus naszego kochanego zespołu. Istniejemy dopiero od ponad dziesięć lat, ale na koncie mamy sporo sukcesów o randze międzynarodowej, ogólnopolskiej, wojewódzkiej. Śpiewamy wszędzie gdzie jesteśmy zapraszane. Bez względu na miejsce i rangę imprezy staramy się jednakowo. Zaangażowanie, poważne traktowanie odbiorcy, ciekawy repertuar to nasze motto. Sobotni koncert był dla nas ogromnym wyzwaniem. Bo oto pierwszy raz miałyśmy stanąć na scenie przed widzami, którzy „kupili na nas bilety”. Targały nami obawy, wątpliwości, niepewność. Czy aby nie staniemy przed prawie pustą widownią, czy ludzie przyjdą aby nas posłuchać. Jakaż była nasza radość kiedy okazało się, że śpiewamy dla pełnej sali. Ogromna trema, odpowiedzialność pomieszane z wielkim szczęściem towarzyszyły nam od początku do końca ponad godzinnego koncertu. Ucieszyło nas ogromnie wołanie o bis. Czy nasz koncert się podobał? Na to pytanie nie odpowiem, niech ocenią nas inni. Mogę tylko dodać, że dałyśmy z siebie wszystko. I jeszcze najważniejsze – serdecznie dziękujemy pani dyrektor GOK Magdalenie Ryziuk-Wilk i całej cudownej ekipie, która nam pomagała czyli wszystkim pracownikom GOK i oczywiście akustykowi. Dziękujemy kochani.] – powiedziała Elżbieta Jatulewicz – leader Zespołu.

Na zakończenie koncertu Panie otrzymały gratulacje oraz drobne upominki z rąk wójt Gminy Poraj – Katarzyny Kaźmierczak oraz radnego powiatowego – Mariusza Karkochy, którzy na sobotni koncert przybyli wprost z zebrania strażackiego. Natomiast dyrektor GOK – Magdalena Ryziuk – Wilk w podziękowaniu za wspaniały koncert wręczyła piękną, symboliczną różę dla każdej Pani z zespołu. Wśród publiczności nie mogło zabraknąć jednego z największych fanów zespołu – sołtysa Choronia Edwarda Mizery. Pojawiły się także kwiaty od widowni, gratulacje oraz brawa na stojąco.

Szalona Piątka Plus” odwdzięczyła się gościom wspaniałymi ciastami serwowanymi w formie poczęstunku po koncercie, a do niektórych Szczęśliwców powędrowały ekologiczne torby na zakupy z nazwą i logotypem zespołu.

Mamy nadzieję, że miłośnicy zespołu jeszcze niejednokrotnie będą mieli możliwość wysłuchania naszej „Szalonej Piątki Plus”.

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *