Wysokie zwycięstwo lidera

Raków II Częstochowa pokonał przed własną publicznością, beniaminka Zina IV Ligi, Grupy pierwszej – LGKS Podlesiankę 38′ Katowice, 4:0 w spotkaniu 23.serii gier.

Faworytem do zainkasowania kolejnych trzech punktów byli podopieczni Tomasza Kuźmy, którzy pewnie przewodzą stawce drużyn w rozgrywkach Zina IV Ligi, grupy pierwszej. I z tego zadania drugi zespół Rakowa Częstochowa wywiązał się znakomicie.

Od samego początku sobotniego spotkania przewagę na boisku ze sztuczną nawierzchnią posiadali gospodarze. Już w 1.minucie Pedro Vieira mógł pokonać Artura Tomanka, jednak golkiper gości skutecznie interweniował. Następnie po strzale Przemysława Oziębały znów na posterunku był bramkarz drużyny przyjezdnej.

Kibice pierwszego gola dla gospodarzy obejrzeli w 9.minucie, kiedy to Mateusz Niedziałkowski płaskim strzałem wpisał się na listę strzelców. Po stracie gola do odrabiania stat ruszyli katowiczanie. W 25.minucie rzut wolny egzekwował Bartłomiej Kędzierski. Groźny strzał wychowanka Victorii Jaworzno zdołał obronić Jakub Mądrzyk.

Jeszcze w 38.minucie na bramkę gospodarzy uderzał Paweł Lisiński ale i w tej sytuacji górą był golkiper “dwójki”. Na 180.sekund przez zakończeniem pierwszej części spotkania podopieczni Tomasza Kuźmy zdobyli drugą bramkę. Hubert Tylec z bliskiej odległości pokonał Artura Tomanka i kilka minut później – arbiter główny Pan Marcin Miśta z Zawiercia zakończył pierwszą połowę.

Druga odsłona to popis kunsztu strzeleckiego Łukasza Mazurka, który w 77 i 83.minucie dwukrotnie pokonał golkipera LGKS Podlesianki 38′ Katowice. Tym samym Raków II Częstochowa w pełni zasłużenie pokonał przed własną publicznością gości z Katowic, 4:0 i do swojego dorobku drużyna pod pod wodzą Tomasza Kuźmy dopisuje kolejne trzy punkty. Częstochowianie mają na swoim koncie 62 “oczka” i bez względu na ligowy mecz Ruchu Radzionków z Wartą Zawiercie, Raków II Częstochowa pozostanie liderem rozgrywek.

Kolejne ligowe spotkanie Raków II Częstochowa rozegra w sobotę, 7.maja br. O godzinie 17:00 częstochowianie zmierzą się na wyjeździe z LKS Przemszą Siewierz. Ten mecz zostanie rozegrany na Stadionie Miejskim w Siewierzu przy ulicy Sportowej 1.

30.04.202, g.11:05: Częstochowa ( boisko ze sztuczną nawierzchnią MSP “Raków”) :

RKS Raków II Częstochowa – LGKS Podlesianka 38′ Katowice 4:0, (2:0),