Ostatnia kolejka rundy zasadniczej

Pamapol AZS Częstochowa – BBTS Siatkarz Bielsko-Biała 3:2

Mecz z zespołem z Bielska-Białej był dla częstochowskich akademików spotkaniem o przysłowiową pietruszkę. Niezależnie bowiem od wyniku jakim zakończyłoby się to spotkanie, do serii play-off przystąpią oni z czwartej pozycji. Dla naszych rywali miał jednak ogromne znaczenie. Gdyby to oni zdobyli trzy punkty, wówczas uniknęliby walki o utrzymanie w lidze. Choć mecz nie stał na wysokim poziomie, bielszczanom bardzo trudno było go wygrać. Drużyna Pamapolu mimo, że nie ustrzegła się błędów, była zespołem lepszym, co potwierdza wynik spotkania.
Pierwszy set był wyrównany tylko do stanu 14:12 dla częstochowian. Później gdy na zagrywce pojawił się powołany do szerokiej kadry narodowej Michał Winiarski przewaga ta urosła do sześciu oczek. Do końca partii różnica punktowa dzieląca obie ekipy nie uległa zmianie. Set zakończył się wynikiem 25:19 na korzyść częstochowian.
W przerwie przed kolejną partią napłynęły meldunki z innych siatkarskich pojedynków. Na wieść o tym, ze Gwardia prowadzi w Jastrzębiu, a Politechnika Warszawa wygrywa z Olsztynem, trener przyjezdnych dopingował swych podopiecznych do walki. Wiedząc, że nadarza się niebywała okazja na awans do grupy walczącej w play-off, Wiesław Popik, jak tylko potrafił, starał się mobilizować drużynę do wzmożonego wysiłku. Wskazówki trenera dotarły do zawodników, ponieważ wygrali oni drugiego seta różnicą trzech oczek. W kolejnej odsłonie bliscy zwycięstwa byli bielszczanie, jednak w końcówce popełnili zbyt dużo błędów i musieli uznać wyższość częstochowian, którzy wygrali 25:23. Set czwarty był zacięty tylko do stanu 20:20, później inicjatywę przejęli przyjezdni, którzy do końca partii nie pozwolili akademikom na zdobywanie punktów. W tie-breaku nasz zespół “rządził” na boisku, zupełnie deklasując przeciwnika. Goście zdołali zdobyć jedynie siedem oczek i musieli pogodzić się z przegraną.
Jak dowiedzieliśmy się od trenera AZS-u Edwarda Skorka, nasza drużyna już od dwóch tygodni przygotowuje się do meczów serii play-off. Przerwę w rozgrywkach akademicy wykorzystają wyjeżdżając na kilkudniowe zgrupowanie do Centralnego Ośrodka Sportu w Spale. Nie wyklucza się również możliwości rozegrania meczy spotkań towarzyskich (najprawdopodobniej z zespołem Politechniki Warszawa), które byłyby urozmaiceniem treningów oraz sprawdzianem formy naszych siatkarzy.