Ruchome schody w górę – nieruchome


Strategia PKP dla Częstochowy: w górę się wspinaj, w dół – zjeżdżaj

Od kilku tygodni na dworcu głównym w Częstochowie nie działają ruchome schody. Dziwne to jest, bo w dół można zjechać, ale w górę już nie można wjechać. Czyżby to był element strategii PKP  w ramach zemsty na częstochowianach za to, że walczyli o zachowanie obiektu przed wyburzeniem, co było w planach PKP? Dworzec udało się zachować i to zapewne może być solą w oku decydentów Kolei Polskich?

Od kilku dni otrzymujemy telefony i listy z prośbą o interwencję w sprawie zepsutych schodów na dworcu. Sytuacja jest skandaliczna. Poniżej prezentujemy jeden z listów.

“Szanowna redakcjo „Gazety Częstochowskiej”, prosimy o interwencję w sprawie nie działających wind oraz ruchomych schodów na dworcu – Częstochowa Osobowa. Dworzec ten jest największym tego typu obiektem generującym duży potok pasażerów. Chcąc zakupić bilet w kasie biletowej trzeba dostać się na pierwsze piętro dworca. Do niedawna można było skorzystać z windy oraz ruchomych schodów. Od jakiegoś czasu tego typu udogodnienia nie działają. Kłopot mają zwłaszcza osoby starsze oraz o ograniczonej sprawności ruchowej, które aby dostać się do kas biletowych muszą pokonać tradycyjne schody. Dla pasażerów z dużym bagażem ręcznym oraz wózkami jest to kłopotliwe i nieporęczne Prosimy drogą redakcje o pomoc i interwencje.”

Zapytanie do PKP zostały wysłane.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *