Raków II Częstochowa pokonał rezerwy Górnika Zabrze i zimę spędzi na trzecioligowym tronie!

Lider rozgrywek trzeciej ligi, grupy trzeciej – Raków II Częstochowa zwyciężył w sobotę, 19.listopada br. na wyjeździe z drugim zespołem Górnika Zabrze, 2:0 w ostatniej serii gier rundy jesiennej w rozgrywkach trzeciej ligi, grupy trzeciej! Podopieczni Tomasza Kuźmy tym samym zakończyli niezwykle udanie piłkarski, 2022 rok!

Początek sobotniego (19.listopada br.) spotkania na stadionie MOSiR Sparty Zabrze należał jednak do nominalnych gospodarzy. Najpierw w 2.minucie na bramkę Jakuba Rajczykowskiego groźnie uderzał Jakub Pochcioł, ale w tej sytuacji uderzenie wychowanka KS-u Szczerbice zostało zablokowane.

Następnie w 13.minucie na strzał na bramkę gości zdecydował się Jan Ciućka, ale w tej sytuacji również skutecznie interweniowali defensorzy lidera trzeciej ligi, grupy trzeciej. Z upływem czasu gry pierwszej części spotkania na boisku rosła przewaga podopiecznych Tomasza Kuźmy. W 23.minucie po dośrodkowaniu w pole karne gospodarzy najprzytomniej zachował się Adrian Balboa, który w zamieszaniu w polu karnym pokonał Maksymiliana Gredkę.

W 35.minucie Hiszpan mógł podwyższyć prowadzenie, jednak Jego uderzenie na rzut rożny sparował bramkarz, które swoje pierwsze piłkarskie szlify zdobywał w drużynie Sport Perfect Łódź. Pierwsza część spotkania zakończyła się skromnym, lecz w pełni zasłużonym prowadzeniem ekipy Tomasza Kuźmy.

W drugiej odsłonie rezerwy Rakowa Częstochowa zdobyły jeszcze jednego gola. W 60.minucie idealne zagranie Adriana Balboy wykorzystał Łukasz Mazurek, który płaskim strzałem pokonał golkipera zabrzańskiej “dwójki”.

Gospodarze w drugiej minucie doliczonego czasu gry drugiej części spotkania mogli zmniejszyć rozmiary porażki, ale po uderzeniu głową Marcina Wodeckiego skutecznie interweniował Jakub Rajczykowski.

Tym samym Raków II Częstochowa pokonał na wyjeździe rezerwy Górnika Zabrze, 2:0 w spotkaniu 17.Kolejki o mistrzostwo trzeciej ligi, grupy trzeciej. Drużyna pod batutą Tomasza Kuźmy, grając jako absolutny beniaminek rozgrywek w 2022 roku zgromadziła na swoim koncie aż…41.punktów! Na ten dorobek złożyło się 12.zwycięstw, pięć remisów i…ani jednej porażki!

Częstochowianie na półmetku rozgrywek mają cztery punkty przewagi nad drugą w tabeli, BS Polonią Bytom i pięć “oczek” zapasu nad trzecim w stawce, BTS Rekordem Bielsko – Biała.

Do ligowych zmagań drużyny z trzeciej ligi, grupy trzeciej powrócą dopiero 4/5.03.2023. Wtedy też Raków II Częstochowa zmierzy się na wyjeździe z MKS-em Kluczbork. To spotkanie zostanie rozegrane na Stadionie Miejskim przy ulicy Sportowej 7. W pierwszym spotkaniu rezerwy Rakowa Częstochowa zwyciężyły 2:1 po golach Bartosza Chłoda i Pedro Vieiry. Honorowe trafienie dla drużyny z województwa opolskiego uzyskał Daniel Błędowski.

19.11.2022, g.12:00: Zabrze (Stadion MOSiR Sparty Zabrze):

KS Górnik II Zabrze – RKS Raków II Częstochowa 0:2, (0:1),

0:1: Balboa 23′

0:2: Mazurek 60′

Sędziował: Mateusz Piszczelok (Katowice). Żółte kartki: Furtak 85′ (faul). Widzów: 50.

KS Górnik II Zabrze: Maksymilian Gredka – Kamil Surowiec (kpt), Maksymilian Gandziarowski, Mateusz Pawlak, Daniel Liszka (76′ Dominik Kulon), Patryk Pytlewski (65′ Kacper Joachim), Jakub Pochcioł, Daniel Ściślak, Jan Ciućka (74′ Alan Lubaski), Maciej Orzechowski (65′ Marcin Wodecki), Bartłomiej Korbecki (65′ Mateusz Kulig).

Rezerwowi: Dawid Olszak – Wiktor Skała.

Trener: Arkadiusz Przybyła.

RKS Raków II Częstochowa: Jakub Rajczykowski – Michał Czekaj, Łukasz Mazurek (76′ Mateusz Niedziałkowski), Adrian Balboa (76′ Oliwier Długosz), Hubert Tylec (90′ Oliwier Sukiennicki), Piotr Malinowski (90′ Przemysław Mizgała), Jakub Bator, Oliwier Kucharczyk, Przemysław Oziębała (kpt), Łukasz Furtak, Jakub Wireński (68′ Szymon Zielonka).

Rezerwowi: Oskar Kubik – Szymon Rygiel.

Trener: Tomasz Kuźma.