SUKCES ZAWODNICZKI CZĘSTOCHOWSKIEGO KLUBU

U prezydenta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka gościła Ewa Bugdoł, zawodniczka częstochowskiego klubu WLKS Kmicic Częstochowa, która podczas Mistrzostw Europy w Triathlonie w fińskim Tampere zdobyła brązowy medal.

W rozgrywanych kilka dni temu mistrzostwach w triathlonie na długim dystansie Ewa Bugdoł zajęła trzecie miejsce, nieznacznie tylko ustępując Dunkom Pedersen i Vesterby.
Pani Ewa, mieszkanka Rud, na co dzień pracująca w gliwickiej straży miejskiej, wolne chwile poświęca pasji, jaką jest triathlon, czyli dyscyplina sportowa, będąca kombinacją pływania, kolarstwa i biegania. Członkini Wiodącego Ludowego Klubu Sportowego Kmicic Częstochowa, przygodę ze sportem rozpoczęła osiem lat temu. W tym czasie była między innymi drużynową Mistrzynią Polski z 2006 roku, indywidualną młodzieżową Wicemistrzynią Polski z tego samego roku oraz Wicemistrzynią Świata w duathlonie, czyli odmianie triathlonu. 11. czerwca 2011 roku, podczas Herbalife Susz Triathlon 2011, czyli najważniejszej i największej imprezy triathlonowej w Polsce, po raz drugi zdobyła tytuł Mistrzyni Polski w tej dyscyplinie.