LEKKOATLETYKA. Międzywojewódzkie Mistrzostwa w Biegach Przełajowych

2 kwietnia 2016 r. w Rudzie Śląskiej rozegrano Międzywojewódzkie Mistrzostwa w Biegach Przełajowych. W imprezie doskonale zaprezentowała się ekipa Budowlanych Częstochowa. Zawodnicy tego kluby zdobyli 4 medale: 3 złote, 1 srebrny. W kategorii młodzików zwycięstwo odniósł Karol Sowa, który po wspaniałym finiszu okazał się najlepszy na dystansie 2 km. Warto odnotować, iż Karol w tym roku podczas startów halowych zdobył już 2 medale mistrzostw Śląska.

W kategorii dzieci starszych na dystansie 800 m zwycięstwo odniosła Natalia Kowalska. Natalia od startu nadawała ton rywalizacji i niezagrożona minęła linie mety na pierwszym miejscu. Trzeci złoty medal wywalczyła Marta Kowalczyk na dystansie 600 m w kategorii dzieci młodszych. Marta jest jeszcze bardzo młoda zawodniczką, ale rywalizację w tym biegu rozegrała bardzo mądrze taktycznie. Przez większa część dystansu kontrolując poczynania rywalek. Jednak ostatnie 200 m należało zdecydowanie do niej. Linię mety przekroczyła pierwsza z przewagą około 30 m. Srebrny medal w kategorii dzieci młodszych na dystansie 600 m zdobył brat Marty Szymon Kowalczyk. Rywalizacja w tym biegu była niezwykle wyrównana, a na mecie miedzy zawodnikami były minimalne różnice.
Pozostałe wyniki zawodników CKS Budowlani: 5 miejsce Jan Niemczyk na dystansie 2 km – młodzik, 13 miejsce Krzysztof Wesołek 3 km – młodzik, 16 miejsce Maja Grabara 2,5 km – młodziczka, 17 miejsce Natalia Królak 2,5 km – młodziczka, 19 miejsce Adrianna krawczyk, dystans 1,5 km – młodziczka.
Zawody te zakończyły długi sezon biegów przełajowych. Aktualnie zawodnicy przygotowują się do sezonu letniego, który zostanie zainaugurowany w Sosnowcu 1 maja, a następnie 7 maja w Częstochowie w mityngu otwarcia sezonu 2016. Dla najmłodszych (szkoły podstawowe i gimnazjalne) klub CKS Budowlani w dniach 14 i 28 kwietnia przygotował imprezy pod nazwą „Czwartki Lekkoatletyczne”.