W środę w Ratuszu Miejskim spotkanie na temat książki ,,Po drodze na Igrce Częstocha. Przyczynek do biografii Jerzego Jotki Kędziory’’


W środę 21 września w Ratuszu Miejskim zostanie zaprezentowana książka pt. ,,Po drodze na Igrce Częstocha. Przyczynek do biografii Jerzego Jotki Kędziory’’ pod red. Tadeusza Piersiaka. Początek zaplanowany został na godz. 17.30.

Będzie ono okazją do przybliżenia postaci częstochowskiego artysty Jerzego Jotki Kędziory, którego balansujące rzeźby są rozpoznawalne na całym świecie.  Rozmowę z artystą poprowadzi autor książki Tadeusz Piersiak – były dyrektor OPK „Gaude Mater” i Muzeum Częstochowskiego, prezes Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Rumcajs”.

Książka ,,Po drodze na Igrce Częstocha. Przyczynek do biografii Jerzego Jotki Kędziory’’ to gatunek z pogranicza dziennikarstwa i literatury faktu. W jubileuszowym roku 50-lecia twórczości artysty przypomina ważne wydarzenia z jego życia, jest pełna wspomnień, refleksji o sztuce i ludziach. Pokazuje rzeźbiarza jako wyjątkowego człowieka, którego twórczość jest doskonałą wizytówką Częstochowy.

info: Muzeum Częstochowskie
fot.: UM Częstochowa

MS

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *