Zwycięstwo Skry z “drugim garniturem Łódzkiego Klubu Sportowego”

Zespół pod wodzą Konrada Geregi odniósł w piątek, 3.maja br. bardzo ważne zwycięstwo w kontekście walki o utrzymanie się w drugiej lidze. Piłkarze Skry Częstochowa pokonali przy Loretańskiej – drugi zespół ŁKS-u Łódź, 3:0 w spotkaniu otwierającym 31.Kolejkę drugiej ligi.

Częstochowianie  załatwili sprawę w pierwszych szesnastu minutach. Najpierw już w pierwszej minucie spotkania na listę strzelców wpisał się Oliver Wypart, który pokonał Łukasza Bombę. Golkiper gości w przeszłości był związany z drużynami z naszego regionu- występował w juniorskich drużynach Rakowa Częstochowa, rezerwach Rakowa Częstochowa, Pogoni Kłomnice czy w częstochowskiej Victorii.

W 4.minucie podopieczni Konrada Geregi podwyższyli prowadzenie za sprawą Macieja Masa, który wyprowadził swój zespół na dwubramkowe prowadzenie. Przewaga piłkarzy Skry Częstochowa rosła z każdą minutą. W 16.minucie można powiedzieć, że było już “po meczu”, kiedy to Fabian Grzelka strzałem głową pokonał wychowanka Pogoni – Ekolog Zduńska Wola.

W drugiej części spotkania obraz gry nie uległ zmianie, mało tego częstochowianie mogli zdobyć kolejne gole. W 63.minucie strzał Igora Ławrynowicza skutecznie obronił Łukasz Bomba. Natomiast po stronie gości nie było w drugiej odsłonie żadnych “armat”, które mogłyby zdobyć choć gola honorowego.

Tym samym Skra Częstochowa pokonała w piątek, 3.maja br. w Częstochowie – ŁKS II Łódź, 3:0 w spotkaniu 31.Kolejki o mistrzostwo drugiej ligi. Zespół po wodzą Konrada Geregi ma na swoim koncie 31 “oczek”. W zespole gości całe spotkanie rozegrał kapitan ŁKS-u II Łódź, 35-letni Adam Marciniak, który ma za sobą rozegranych 287.spotkań i strzelonych dziesięć goli w drużynach naszej ekstraklasy w takich drużynach jak: ŁKS Łódź, Górnik Zabrze, Cracovia i Arka Gdynia. Z gdyńskim zespołem zdobył dwukrotnie Superpuchar Polski i raz Piłkarski Puchar Polski.

Kolejne ligowe spotkanie częstochowianie rozegrają w piątek, 10.maja br. O godzinie 20:30 zmierzą się na wyjeździe ze Stalą Stalowa Wola. Potyczka obydwu zespołów zostanie rozegrana na Stadionie Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej przy ulicy Hutniczej 10a. Spotkanie “na żywo” pokaże sport.tvp.pl a także będzie Je można obejrzeć w aplikacji mobilnej TVP Sport.  W zespole Stali Stalowa Wola występuje były zawodnik częstochowskiej Skry – Lucjan Klisiewicz.

03.05.2024, g.19:00: Częstochowa (Miejski Stadion Piłkarski “Skra”):

KS Skra Częstochowa – ŁKS II Łódź 3:0, (3:0),

Bramki:

1:0: Wypart 1′

2:0: Mas 4′

3:0: Grzelka 16′

Sędziował: Patryk Świerczek (Brzesko). Żółte kartki: M.Łabojko 27′ (faul), T.Kubik 57′ (faul), Wypart 90+1′ (faul) – Kuźma 71′ (faul), Rostami 79′ (faul). Mecz bez udziału publiczności.

KS Skra Częstochowa: 76.Jakub Rajczykowski – 15.Mateusz Maćkowiak (71′ 11.Mateusz Winciersz), 20.Oliwier Kucharczyk, 5.Mateusz Bartosiak, 2.Paweł Kucharczyk, 21.Oliver Wypart, 9.Fabian Grzelka (62′ 8.Jan Ciućka), 23.Igor Ławrynowicz (70′ 77.Paweł Kołodziejczyk), 6.Mikołaj Łabojko (89′ 4.Kacper Gzieło), 88.Tobiasz Kubik (62′ 26.Natan Dzięgielewski), 10.Maciej Mas. Trener: Konrad Gerega.

ŁKS II Łódź: 1.Łukasz Bomba – 2.Mateusz Bąkowicz, 18.Jakub Pawłowski, 4.Adam Marciniak (kpt), 16.Jędrzej Zając (77′ 8.Marcel Wszołek), 7.Maciej Śliwa, 6.Jan Kuźma, 22.Jan Łabędzki (61′ 14.Yadegar Rostami), 20.Yūya Kamon (46′ 13.Aleksander Iwańczyk), 17.Mikołaj Lipień (46′ 23.Mateusz Książek), 9.Alan Siwek (66 21.Łukasz Dynel). Trener: Marcin Pogorzała.