Wspólnota Tadeusza Wrony z PJN


Wspólnota Samorządowa Tadeusza Wrony kontynuuje ścisłĄ współpracę z Polska jest Najważniejsza.

„Gazeta Wyborcza” powołując się na słowa rzecznika PJN, posła Lucjana Karasiewicza, podała 31 stycznia 2011 roku, iż do Sejmu w tegorocznych wyborach z częstochowskiej listy PJN wystartują najbliżsi współpracownicy Tadeusza Wrony, między innymi, Paweł Ruksza oraz koledzy Wrony z Klubu Radnych Wspólnoty Samorządowej w częstochowskiej Radzie miasta: Konrad Głębocki i Marcin Maranda.
Z kolei „Gazecie Częstochowskiej” powiedział poseł Karasiewicz, że w Częstochowie PJN ze Wspólnotą Tadeusza Wrony współpracuje bardzo blisko, że start w wyborach poselskich Pawła Rukszy oraz wielu innych polityków Wspólnoty jest – z częstochowskiej listy PJN – przesądzony.

Tadeusz Wrona zna dobrze liderów PJN, w tym posłankę Elżbietę Jakubiak, która wykorzystując swoją pozycję w prezydenckim sztabie Jarosława Kaczyńskiego, już wówczas szukała zwolenników swej nowej formacji. W Częstochowie posłanka Jakubiak zupełnie zignorowała i zdezawuowała jeden z największych w kraju Komitet Poparcia Jarosława Kaczyńskiego, z profesorem Zdzisławem Krasnodębskim w składzie; jednocześnie fetując 40-osobową grupę Tadeusza Wrony, czym de facto udzieliła mu poparcia w wyborach samorządowych na prezydenta Częstochowy. Natomiast rzecznik PJN, poseł Lucjan Karasiewicz, ostentacyjnie wsparł Tadeusza Wronę w ubiegłorocznym referendum w sprawie odwołania prezydenta miasta Częstochowy.

/r./

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *