CKS Budowlani po Mistrzostwach Polski

LEKKOATLETYKA

Juniorzy oraz seniorzy częstochowskiego klubu uczestniczyli w Mistrzostwach Polski w Biegach Przełajowych. Łupem młodych częstochowian padły aż cztery krążki.
Seniorzy rywalizowali w Bydgoszczy, gdzie indywidualnie nie należeli do czołówki, jednak drużynowo uplasowali się na wysokiej szóstej pozycji w stawce 15 zespołów. Najlepsi z seniorów CKS-u Budowlani to Daniel Woch, który w biegu na dystansie 12 km zajął 11. pozycję oraz Rafał Nowak, który bieg na 4 km ukończył na 14. miejscu. Punktacja drużynowa obejmowała trzech najlepszych zawodników z każdego klubu na dystansach 4 km i 12 km.
Medalowe pozycje zajęli natomiast juniorzy częstochowskiego klubu. Sylwia Ślęzak była bezkonkurencyjna na 3 km – zdobyła złoty medal, Julianna Gasiak była druga na 2 km – inkasując srebrny krążek. Na najniższym stopniu podium stawali juniorka Nikoletta Nabiałek na dystansie 4 km oraz junior młodszy Piotr Marcinkowski na 5 km.
Medale zdobyte przez młodzieżowców Budowlanych są przepustką do udziału w mistrzostwach Polski juniorów i juniorów młodszych, które za dwa tygodnie odbędą się w Szczecinie.