BLACHOWNIA. Ekologiczna gmina


Projekt złożony we wrześniu ubiegłego roku przez burmistrza Blachowni Sylwię Szymańską: „Rekultywacja śródmiejskiego zbiornika w Blachowni wraz z zagospodarowaniem przyległego otoczenia” został najwyżej oceniony przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Ministerstwo Ochrony Środowiska w ogólnopolskim konkursie na dotacje Unii Europejskiej i otrzyma dofinansowanie na oczyszczenie zbiornika wraz z zagospodarowaniem przyległego terenu.

Przez ocenę formalną i merytoryczną I stopnia przebrnęły jedynie 3 projekty w Polsce. Rezultatem kilkunastu miesięcy pracy jest uzyskanie ponad 12 mln zł (85 proc. wartości projektu) na przedsięwzięcie, na które Blachownia czekała dziesiątki lat.

Materiał ukazał na stronie: “Częstochowska Gazeta Ekologiczna” (wydanie papierowe), której publikację współfinansuje Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

KG

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *