Zaskakująca porażka lidera!

Raków II Częstochowa przegrał na wyjeździe z MKS-em Kluczbork, 1:2 w inauguracyjnym spotkaniu rundy wiosennej w trzeciej lidze, grupie trzeciej! Dla podopiecznych Tomasza Kuźmy była to…pierwsza porażka w bieżącym sezonie!

To z pewnością nie był dzień bramkarza rezerw Rakowa Częstochowa, Jakuba Rajczykowskiego. Najpierw golkipera “dwójki” w 33.minucie pięknym lobem z około 40.metrów pokonał wychowanek OKS-u Olesno, legitymujący się polskim i niemieckim paszportem, Marko Zawada.

Następnie tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą część spotkania, w 45.minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Marcina Przybylskiego, piłkę do własnej bramki skierował…bramkarz “dwójki”!

W drugiej części spotkania rezerwy Rakowa Częstochowa zdołały odpowiedzieć tylko golem honorowym, kiedy to w 54.minucie, Jana Szpaderskiego pokonał Dawid Wojtyra.

Do samego końca spotkania mimo jeszcze kilku okazji z obydwu stron, wynik już nie uległ zmianie i ostatecznie, Raków II Częstochowa przegrał na wyjeździe z MKS-em Kluczbork, 1:2 w spotkaniu 18.Kolejki o mistrzostwo trzeciej ligi, grupy trzeciej.

Rezerwy Rakowa Częstochowa nadal będą liderem rozgrywek z dorobkiem 41.punktów, jednak wobec zwycięstwa BS Polonii Bytom na wyjeździe z AstroEnergy Wartą Gorzów Wielkopolski, (2:1) i trzem punktom zdobytym w meczu Rekordu Bielsko – Biała z Lechią Zielona Góra (3:0), przewaga częstochowian nad bytomianami i bielszczanami zmalała odpowiednio do jednego i dwóch “oczek”.

Kolejne ligowe spotkanie drużyna pod wodzą Tomasza Kuźmy rozegra w sobotę, 11.marca br. Częstochowianie po raz drugi w rundzie wiosennej swój mecz rozegrają na wyjeździe. Tym razem w Stolicy Dolnego Śląska zmierzą się z czołowym zespołem trzeciej ligi, grupy trzeciej 1.KS Ślęzą Wrocław.

To spotkanie zostanie rozegrane na boisku Centrum Piłkarskiego Ślęzy Wrocław we Wrocławiu – Kłokoczycach przy ulicy Kłokoczyckiej 5. Obiekt posiada 800.miejsc, sztuczną murawę i oświetlenie o natężeniu 300 lx. Mecz z ekipą Grzegorza Kowalskiego rozpocznie się o godzinie 12:00.

04.03.2022, g.17:00: Kluczbork (Stadion Miejski):

MKS Kluczbork – RKS Raków II Częstochowa 2:1, (1:0),

1:0: M.Zawada 33′

2:0: Rajczykowski (s) 45′

2:1: D.Wojtyra 54′

Sędziował: Maciej Dudek (Dziećmiarowice). Żółte kartki: Tylec 20′ (faul), D.Wojtyra 40′ (faul).

MKS Kluczbork (skład wyjściowy) : Jan Szpaderski – Adrian Błędowski (kpt), Mateusz Lechowicz, Mateusz Chmielowiec, Michał Płonka, Kamil Nykiel, Marko Zawada, Krzysztof Napora, Dominik Lewandowski, Bartosz Włodarczyk, Marcin Przybylski.

Rezerwowi: Szymon Gniełka – Bartosz Pańtak, Radosław Krzyśków, Kacper Paszkowski, Wiktor Nahrebecki, Alan Jaworski, Tomasz Mirowski, Kamil Lewandowski, Dawid Begar.

Trener: Tomasz Chatkiewicz.

RKS Raków II Częstochowa : Jakub Rajczykowski – Dawid Wojtyra (85′ Kamil Chiliński), Michał Czekaj (kpt), Hubert Tylec, Jakub Bator, Olivier Kucharczyk, Olivier Sukiennicki (60′ Łukasz Mazurek), Szymon Zielonka (85′ Jakub Wireński), Tobiasz Kubik (75′ Mateusz Niedziałkowski), Łukasz Furtak, Patryk Malamis (75′ Jakub Cierpiał).

Rezerwowi: Oskar Kubik – Bartosz Chłód, Szymon Rygiel, Adrian Balboa.

Trener: Tomasz Kuźma.