“Mały” w finale

Grand prix Czech 15.05.04 Praga

Fantastyczną postawę zaprezentował podczas kolejnej rundy Grand Prix zawodnik wrocławskiego Atlasa – Jarosław Hampel. Dotarł aż do finału imprezy, a w nim ustąpił miejsca jedynie Australijczykowi Jasonowi Crumpowi. Trzecią pozycję zajął najbardziej utytułowany z obecnie startujących żużlowców Tonny Rickardsson.
Zawody rozpoczęły się z blisko dwugodzinnym opóźnieniem z powodu intensywnych opadów deszczu. Wystartowało czterech Polaków. Poza rewelacyjnym tego dnia “Hampelkiem” nasz kraj reprezentowali: Tomasz Gollob ( 6 pozycja, 13 punktów), Rafał Dobrucki (16 miejsce, 5 oczek) oraz Piotr Protasiewicz, który z jednym punktem został sklasyfikowany na przedostatnim miejscu.
Jeźdźcy Złomrexu Włókniarza: Ryan Sullivan i Rune Holta zajęli odpowiednio czwartą i dziesiątą pozycję.
W klasyfikacji generalnej prowadzi Crump – 45, przed Adamsem – 38, Rickardssonem – 36 i Gollobem – 29 punktów.