Spod siatki

Za nami kolejne siatkarskie, przedsezonowe, turnieje towarzyskie z udziałem drużyn z miasta spod Jasnej Góry. W Lubinie (29-30 września) grał częstochowski Exact Systems Hemarpol. Z kolei od 30 września do 1 października miał miejsce Turniej o Puchar Prezydenta Miasta CzęstochowY, organizowany przez Klub Sportowy Częstochowianka.

W Lubinie górą Exact Systems Hemarpol

Norwid dwudniową imprezę w województwie dolnośląskim rozpoczął od spotkania (w piątek, 29 września) z jej gospodarzem, a więc zespołem Cuprumu. Dwa pierwsze sety padły łupem „Błękitno-Granatowych, którzy wygrali je odpowiednio 25:16 oraz 25:22. W partiach nr trzy i cztery częstochowianie ulegli jednak rywalom odpowiednio 23:25, a także 17:25. O losach tego starcia zadecydować więc musiał tie-break. W odsłonie piątej gracze Exact Systems Hemarpol nie dali już zbytnio szans lubinianom, ogrywając ich 15:11.

Następnego dnia w finale turnieju w Lubinie ekipa z Częstochowy mierzyła się z GKS-em Katowice. W tej potyczce przeprowadzono jedynie trzy sety. Ostatecznie tutaj również górą była drużyna z „Dziewiątką” w herbie, zwyciężając 2:1. W pierwszych dwóch partiach siatkarze pod wodzą Leszka Hudziaka tryumfowali po 25:22. W trzeciej zaś przegrali z katowiczanami 23:25.

Trzecie miejsce w całych zawodach zajęła Aluron CMC Warta Zawiercia. Na czwartym natomiast sklasyfikowany został Cuprum Lubin.

Klasyfikacja turnieju w Lubinie:
1. Exact Systems Hemarpol Częstochowa
2. GKS Katowice
3. Aluron CMC Warta Zawiercie
4. Cuprum Lubin

Kolejna edycja Turnieju o Puchar Prezydenta Częstochowy. Najlepsza drużyna z Aleksandrowa Łódzkiego

Sobota i niedziela w naszym mieście upłynęły pod znakiem Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy. Zawody odbyły się w częstochowskiej hali sportowej przy ul. Rejtana 7c.

Impreza padła łupem Libero VIP Biesiadowo Aleksandrów Łódzki. W obydwu sobotnich bataliach drużyna ta pokonała najpierw gospodynie zmagań, a więc KS Częstochowiankę, a potem KS Silesię Częstochowa.

W meczu – rozegranym w niedzielę – o drugą pozycję w tym turnieju byliśmy świadkami starcia derbowego. W nim Silesia okazała się lepsza od Częstochowianki.