Już za tydzień w Gaude Mater koncert Artificialice


W środę 7 września w Ośrodku Promocji Kultury Gaude Mater w Częstochowie odbędzie się koncert Artificialice, czyli Alicji Sobstyl z zespołem. Początek zaplanowany został na godz. 20.00.

Częstochowski koncert w Ośrodku Promocji Kultury przy ul. Dąbrowskiego 1 będzie częścią trasy promującej debiutancki, wydany w oficynie Coastline Northern Cuts w maju tego rokualbum „Prisoners of Expectations” (,,Więźniowie oczekiwań”).

Artificialice proponuje rozsadzającą gatunkowe granice elektronikę przełamaną akustyczną perkusją, kontrabasem, saksofonem oraz wokalem Alicji Sobstyl, przywodzącym czasami na myśl Björk. Materiał stworzył skład związany z Trójmiastem, ale nagrano go w maleńkiej szopie w Polanówce, wsi pod Lublinem. W tekstach liderka snuje opowieść o odkrywaniu tożsamości, a zwłaszcza – zgodnie z tytułem krążka – potrzebie wyzwolenia z umysłowego „więzienia” oczekiwań, własnych i cudzych.

Alicja Sobstyl, tworząca jako Artificialice, jest kompozytorką, tekściarką, wokalistką, flecistką i producentką. Nad płytą kolektywnie pracowali z nią młodzi, zdolni muzycy związani z gdańską Akademią Muzyczną i znani wielbicielom jazzu i muzyki spoza głównego nurtu, współpracujący m.in. z postaciami takimi jak Ryszard Tymon Tymański, Marcin Świetlicki, Grzegorz Kapołka czy Tomasz Chyła.

Materiał Artificialice jest na tyle świeży, że recenzji w sieci na razie jak na lekarstwo. Jedną z naprawdę nielicznych, krótkich opinii można znaleźć na portalu Nowa Muzyka, gdzie Jarek Szczęsny napisał o tym debiucie m.in. Album „Prisoners of Expectations” zawiera siedem utworów z szeroko pojętą muzyką elektroakustyczną. (…) Muzyka należy do tych melodyjnych z umiejętnie wbudowanymi elementami mylącymi lub zniekształcającymi.

W Ośrodku Promocji Kultury usłyszymy i zobaczymy Artificialice w składzie: Alicja Sobstyl (wokal), Ziemowit Klimek (Moog, kontrabas), Krzysztof Hadrych (gitara elektryczna, syntezator, wokal), Maciej Świniarski (wokal, elektronika), Tomasz Rafalski (klawisze, syntezator), Alan Kapołka (perkusja) oraz – gościnnie – Michał Jan Ciesielski (saksofon tenorowy).

źródło: Ośrodek Promocji Kultury Gaude Mater w Częstochowie

MS

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *