Profesor Jerzy Robert Nowak demaskuje Grossa


Jak w Częstochowie walczono z Nowakiem

17. lutego 2008 r. po długiej przerwie swoją działalność w Częstochowie wznowiła „Wszechnica Myśli Narodowej” przy Oddziale Miejsko-Powiatowym Ruchu Ludowo-Narodowego.

Pierwszy gościem i prelegentem Wszechnicy był profesor Jerzy Robert Nowak, który wygłosił trwający ponad 100 minut wykład na temat „Antypolskich kłamstw Jana Tomasza Grossa”. Zanim jednak doszło do spotkania organizatorzy przeżyli chwile grozy. – Przez cały tydzień, poprzedzający prelekcję trwały ostre działania środowisk popierających Grossa. Robiono prawie wszystko, aby do tego wykładu nie doszło. Oprócz już klasycznych metod, takich jak zdzieranie plakatów informujących o miejscu i godzinie spotkania, czy dezinformacji poprzez prasowe zapowiedzi „Gazety Wyborczej” na dzień przed, że spotkanie się nie odbędzie, czy sugerowaniu społeczeństwu, że profesor to „straszny i ziejący ogniem” antysemita – opowiada organizator spotkania Janusz Sperka, przewodniczący miejsko-powiatowego oddziału RLN. W konsekwencji salę wymówiono.
Przeciwnicy spotkania triumfowali, ale organizatorzy nie załamali rąk. Rozpoczęto poszukiwanie innego pomieszczenia. Zawarto umowę na wynajem sali kinowo-teatralnej w Akademickim Centrum Kultury i Sztuki Politechniki Częstochowskiej tzw. „Klubie Politechnik”. – Wyjątkowe zrozumienie sytuacji i poświęcenie wykazał sam profesor Jerzy Robert Nowak, który po zaznajomieniu się z powstałym problemem postanowił sfinansować wynajem – mówi Sperka.
O zmianie miejsca trzeba było poinformować mieszkańców. Rozpoczęto plakatowanie miasta nowymi obwieszczeniami. Niestety, znowu przyszła kolejna przeszkoda i kontratak przeciwnika. W przeddzień wykładu profesora – 16. lutego – Centrum zerwało umowę. Jego dyrektor Jan Majkusiak wręczył prof. Nowakowi pismo, w którym poinformowano, że z powodu „niedyspozycji pracownika obsługi, Centrum rezygnuje z realizacji zawartej umowy”. – Powiało grozą. Na szczęście z pomocą przyszła Matka Boża Częstochowska, a konkretnie Akademia Polonijna i jej rektor ojciec Eustachy Rakoczy z Jasnej Góry, który, gdy tylko dowiedział się o naszych kłopotach, natychmiast i bez zwłoki zaoferował profesorowi udostępnienie wielkiej auli Akademii. Z tej wspaniałej i nieoczekiwanej propozycji nie mogliśmy zrezygnować – kontynuuje Sperka.
Kolejną już akcję informacyjną o zmianie miejsca wykładu profesora wsparło „Radio Maryja”. 17. lutego, o godz.15., na 3,5 godz. przed planowanym rozpoczęciem spotkania, zaczęło nadawać komunikaty z nowym adresem prelekcji. – Do pomocy włączyli się członkowie naszej organizacji. Stali przy kościele św. Wojciecha i przy „Klubie Politechnik” i informowali o wykładzie w Akademii – mówi Sperka.
Mimo horrendalnych dezinformacji wielbiciele profesora Jerzego Roberta Nowaka wypełnili aulę, w której trudno, było doszukać się wolnego miejsca. Obowiązki witającego wziął na siebie rektor ojciec Eustachy Rakoczy. Z najwyższym uznaniem i radością witał przybyłych, a zwłaszcza niezłomnego „rycerza prawdy” i „obrońcy polskiego narodu” profesora Jerzego Roberta Nowaka. Sam profesor, będący w świetnej intelektualnej formie z chwilą rozpoczęcia wykładu zapowiedział, że złoży pozew sądowy przeciwko „Gazecie Wyborczej” i Adamowi Michnikowi za nazywanie jego antysemitą.
Profesor Jerzy Robert Nowak mówił również, że szczególnie mocno trzeba napiętnować, zwłaszcza tych spośród Polaków, którzy bezkrytycznie i konformistycznie służą obcemu interesowi, przeciw polskiemu narodowi, jak na przykład dyrektora wydawnictwa „Znak”, który wydał kłamliwą książkę Grossa. Dokonał pełnej wiwisekcji kłamstw zawartych w książce „Strach”, udowadniając przy tym chorobliwe kłamstwa tam zawarte, które nie tylko jawnie fałszują fakty historyczne, ale również umiejętnie przemilczają martyrologię Narodu Polskiego. Na koniec stwierdził, że idzie czas przełomu narodowego i że cały naród musi walczyć z postępującym upadkiem i narzucanymi nam przez pseudohistoryków i pseudointelektualistów oszukańczymi tezami.
Publiczność profesorowi Nowakowi zgotowała spontaniczną, ponad 10-minutową owację na stojąco, a na koniec odśpiewano z wielkim entuzjazmem tradycyjne 100 lat. W imieniu władz Ruchu Ludowo-Narodowego Janusz Sperka wręczył profesorowi bukiet biało czerwonych róż i wydany w 1939 r. w Częstochowie X tom Pism Romana Dmowskiego „Od Wielkiej Polski do Stronnictwa Narodowego – przemówienia, artykuły, rozprawy z lat 1925 – 1934”. Profesor, otrzymany bukiet kwiatów przekazał ojcu Rektorowi Eustachemu Rakoczemu.
Przed wykładem profesor Nowak spotkał się z częstochowską grupą założycielską RLN, w trakcie którego powołano pod egidą profesora Stowarzyszenie „Ruch Przełomu Narodowego”, które już działa na arenie ogólnopolskiej. Prezydium zarządu Stowarzyszenia tworzą: prezes Janusz Sperka oraz wiceprezesi – Stefan Polis i dr Mieczysław Korytkowski.

r

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *