Obrońca trofeum zaprezentuje się w Poraju!


Zdobywca Piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Częstochowa wywalczonego w ubiegłym sezonie, RKS Raków II Częstochowa zmierzy się z SKS Wartą Poraj w drugiej rundzie Piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Częstochowa. Ceremonia losowania par odbyła się w środę, 17.sierpnia br. o godzinie 16:00 w siedzibie Podokręgu Częstochowa przy ulicy Kopernika 10/12

Pucharowy rywal Rakowa II Częstochowa, SKS Warta Poraj to beniaminek Klasy “B” grupy Częstochowskiej “drugiej”. Porajanie ligowe zmagania rozpoczną dopiero w weekend 27/28 sierpnia br. kiedy to przed własną publicznością będą podejmowali LKS Lelovię Lelów. 

Z końcem czerwca 2022 w poczet klubów Śląskiego Związku Piłki Nożnej zostało przyjęte Stowarzyszenie Klub Sportowy Warta Poraj. Zespół ten w rozgrywkach sezonu 2022/2023 przystąpi do rozgrywek Klasy B. Zarząd klubu obecnie liczy trzy osoby. Prezesem klubu został Bartosz Ociepka, wiceprezesem – Jakub Barczyk a członkiem zarządu – Michał Byrski. W drużynie Warty Poraj mają występować najzdolniejsi gracze z wywodzący się zarówno z Poraja jak i z okolic.

W pierwszej rundzie Piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Częstochowa, drużyna SKS Warty Poraj wygrała walkowerem z Liswartą Krzepice.

Spotkanie drugiej rundy Piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Częstochowa zaplanowano na środę, 31.sierpnia br. na godzinę 17:00 a spotkanie Warty Poraj z Rakowem II Częstochowa zostanie rozegrane na Stadionie w Poraju przy ulicy Sportowej 1. 

Pary 2.Rundy Piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Częstochowa:

31.08.2022 (środa).

Początek wszystkich spotkań o godzinie 17:00:

LKS Lotnik Kościelec – LKS Amator Golce

GLKS LOT Konopiska – KS Victoria Częstochowa

LKS Kamienica Polska – MKS Myszków

LKS Grom Cykarzew – KS Orzeł Kiedrzyn Częstochowa

LKS Jura Niegowa – LKS Zieloni Żarki

LKS Oksza Łobodno – GKS Unia Rędziny

SKS Warta Poraj – RKS Raków II Częstochowa

LKS Orły Kusięta – KS Olimpia Huta Stara

 

Terminarz pozostałych rund Piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Częstochowa:

3.Runda:

14.09.2022 (środa), g.17:00

4.Runda: Półfinały:

05.10.2022 (środa): g.16:00

Finał Piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Częstochowa zostanie rozegrany wiosną 2023 roku a gospodarzem meczu będzie zespół niżej notowany.

 

Autor: Przemysław Pindor 

Foto: PZPN 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *