Konkursowa „Przychodnia Poetycka”


Organizatorzy 33. Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Haliny Poświatowskiej zapraszają autorów wierszy do udziału w zmaganiach konkursowych.

Zestawy tekstów poetyckich, zgodnie z regulaminem konkursu, można zgłaszać na adres Regionalnego Ośrodka Kultury lub osobiście (ul. Ogińskiego 13a, Częstochowa) w terminie do 20 września br. Jednocześnie w Częstochowie, Katowicach i w regionie częstochowskim planowane są dyżury „Przychodni Poetyckiej”, która będzie funkcjonować w domach, ośrodkach kultury i bibliotekach.
W Przychodni początkujący autor może przedstawić swoje wiersze i otrzymać konstruktywną informację zwrotną. Podczas dyżuru istnieje możliwość konsultacji i przeprowadzenia analizy zaproponowanych utworów własnych autora oraz wyeksponowania ich najmocniejszych stron. Autor może podzielić się swoimi inspiracjami i poglądami na twórczość a także uzyskać informacje o ogłaszanych konkursach, festiwalach, akcjach wspomagających autorów.
Konsultantem w Przychodni Poetyckiej będzie Piotr Nita, autor projektu „Przychodnia Poetycka”, animator wydarzeń kulturalnych, autor scenariuszy i tekstów poetyckich, reżyser spektakli Teatru Autorskiego Blee, juror.
Pierwszy dyżur Przychodni odbędzie się 2 sierpnia br. o godz. 16.30 w Bibliotece Publicznej im. dra Wł. Biegańskiego w Częstochowie, al. NMP 22.

Więcej o konkursie na www.rok.czestochowa.pl

r

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *