GRATULUJEMY! Sukces Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Pińczyc


11 września 2022 roku młodzi muzycy wyjechali pierwszy w ich życiu konkurs Orkiestr do  Lloret de Mar w Hiszpanii, gdzie wywalczyli  III miejsce w kategorii „Koncert sceniczny” zdobywając 87/100 pkt oraz IV miejsce w kategorii „Musztra paradna” zdobywając 92/100 pkt.  -Zdobyliśmy dwa złote dyplomy tzw. „Złote pasma” – podkreśla inspektor MOD z Pińczyc Wiktoria Sularz, 

 Na stronie Facebooka MOD czytamy: ,,Ciężką, nieustającą pracą, wieloma wyrzeczeniami, łzami i z ogromną miłością do muzyki zdobyliśmy wysokie miejsca. Były to dla nas niesamowite wrażenia. Przeżyliśmy wspólnie niezapomniane chwile, które pozostaną w naszych sercach i pamięci na całe życie… Jesteśmy przeogromnie szczęśliwi, że dzięki naszej ciężkiej pracy i miłości do muzyki udało nam się podołać wyzwaniu, które jeszcze niedawno było tak bardzo nieosiągalne. Jesteśmy dumni, że w ciągu miesiąca mogliśmy aż 2 razy reprezentować nasz kraj za granicą!Serdecznie gratulujemy pozostałym zespołom! Był to dla nas „wyjazd życia” i po raz kolejny przekonaliśmy się o sile naszego zespołu.

A przy okazji młodzi muzycy kilka dni spędzili na odpoczynku m.in. na plaży „Playa de Santa Cristina”, a także turystycznie – zwiedzając w Barcelonie: Sagradę Família, Arco de Triunfo de Barcelona, Parc Güell, Stadion Camp Nou. Dali też krótki koncert pod budynkiem ratusza w Lloret de Mar (Placa de La Vila) oraz pokaz musztry paradnej w Parc Espanya Industrial. Podkreślają jednocześnie, że wyjazd wcale nie przewrócił im w głowach. ,, Jesteśmy nadal tą samą Orkiestrą z Pińczyc, która chce i pragnie się rozwijać oraz zdobywać jeszcze więcej sukcesów, na które będziemy zawsze wiarygodnie i autentycznie pracować!” – napisali na FB.

Wyjazd doszedł do skutku dzięki pomocy wielu osób. Młodzi muzycy dziękują: Pani Joannie Sularz – organizatorowi całego wyjazdu, Pani Alicji Napiórkowskiej oraz Pani Jadwidze Balińskiej za opiekę, Panu Wojciechowi Pompce – Dyrygentowi Orkiestry, za wspaniałe, muzyczne przygotowanie nas do tegoż wyjazdu i wiarę w nasze możliwości raz Panu Mirosławowi Chilmanowiczowi za naukę, którą przekazał zespołowi.

Podziękowania skierują także do sponsorów wyjazdu, do:

 • Spółki Akcyjnej „Żywiec Zdrój” za przekazanie darowizny w postaci produktu (wody źródlanej).💦💧
 • Pani Zofii Jakubczyk – Prezes Międzypowiatowego Banku Spółdzielczego
 • Pana Bartosza Niepsujące – Właściciela firmy „Sortis Nawiewniki”
 • Firmy „Kawon” z Żelisławic,
 • Gminy i Miasta Koziegłowy,
 • Firmy Sebex,
 • Firmy Ergotop,
 • Rady Rodziców działającej przy Szkole Podstawowej w Pińczycach,
 • Pani Marty Neścior,
 • Pani Jadwigi Balińskiej,
 • Pana Leszka Raka 
 • – za finansowe wsparcie! 👏🏼

Na profil instagramowym, w relacji wyróżnionej „HISZPANIA” znajduje się cała fotorelacja z minionego wyjazdu➡️https://www.instagram.com/s/aGlnaGxpZ2h0OjE4MDI4MTE4MDExMzk4NjM5?igshid=MDJmNzVkMjY=

fot. Archiwum MOD

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *