RADA MIASTA CZĘSTOCHOWY / Projekt uchwały z nieprawdziwą tezą w sprawie PKS Częstochowa


Rada Miasta Częstochowy przygotowała projekt uchwały dotyczący opracowania „Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej dla Miasta Częstochowy i Subregionu Północnego”. Zamysł przyszłościowy, ale oparty na nieprawdziwym założeniu, że PKS Częstochowa jest w likwidacji. Czyżby częstochowskie władze były aż tak nieświadome? Częstochowski PKS już od 18 marca 2021 roku nie jest w stanie w likwidacji i intensywnie działa, i odbudowuje swoją pozycję na rynku komunikacji publicznej. Poniżej stanowisko Zarządu PKS w sprawie proponowanej uchwały częstochowskiej Rady Miasta.

Stanowisko PKS Częstochowa w Częstochowie S.A.

w sprawie projektu uchwały Rady Miasta Częstochowy

dotyczącego opracowania „Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej

dla Miasta Częstochowy i Subregionu Północnego”

 

Działając w imieniu PKS Częstochowa w Częstochowie S.A. wyrażam wielkie zdziwienie i zaniepokojenie faktem próby wprowadzenia Rady Miasta i radnych w błąd informacją o rzekomej likwidacji naszego przedsiębiorstwa.

W dniu 18 marca 2021 roku decyzją Walnego Zgromadzenia PKS Częstochowa, została uchylona decyzja o likwidacji naszego przedsiębiorstwa.

Od tego momentu nasza firma uruchamia sukcesywnie czasowo zawieszone połączenia z uwagi na pandemię COVID-19 obejmując swym zasięgiem coraz większy obszar subregionu Częstochowskiego.

Nasza firma uczestniczy w przetargach na organizację transportu zbiorowego w gminach naszego powiatu.

Uruchomiliśmy ostatnio zawieszone połączenia w powiecie Kłobuckim, w gminie Koziegłowy, rozszerzyliśmy komunikację w gminie Mstów, poszerzamy ilość połączeń w gminie Kamienica Polska, oraz w gminie Przyrów.

Działamy intensywnie nad wznowieniem połączeń na kierunku Lelów, Drochlin, Koniecpol.

Rozmawiamy z Miejskim Zarządem Dróg w sprawie skomunikowania połączeń PKS Częstochowa z połączeniami realizowanymi przez MPK Częstochowa wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pasażerów aby jak najbardziej uprościć sposób przemieszczania się

w obszarach powiatu częstochowskiego.

 

 

Podziel się:

1 komentarz

 • PAweł pisze:

  Panie prezesie Kubasiak oraz pański kierownik przewozów- zrób Pan sobie prawo jazdy kat.D oraz niezbędne uprawnienia wraz ze swoim kierownikiem przewozów i sami zasiadajcie za kierownicę , bo jak na razie Wasza oferta zatrudnienia jest nic nie warta oferując pierwszą umowę zlecenie dla przyszłego pracownika jakim byłem ja, gdzie nie wydaliście ani jedną złotówkę na mnie, bo wszystkie uprawnienia miałem wraz z lekarzem i znałem kasę fiskalną,Co innego mówicie na rozmowie co innego jest na um. zlecenie .Jedynie co mówiliście prawdę to tylko godzinowa stawka zlecenie wynosząca 18.30 brutto, ale za każdą przerwę oraz dyżur oferujecie 4,40 zł brutto,-tego już nie powiedzieliście na spotkaniu, dla mnie jest to oszustwo dlatego nie podpisałem Waszej umowy, nawet połowy tej stawki nie daliście na dyżurze bądź w przerwie do następnego kursu. Takim sposobem będziecie zniechęcać a nie zachęcać, i wy chcecie otwierać nowe kursy,Dla przyszłych kierowców , którzy chcieli by się zatrudnić w PKS czytajcie umowy dokładnie, ja taką umowę przeczytałem i nie podpisałem bo czuje się oszukany, .Reasumując
  godzinowa stawka 18.30 brutto
  jeśli masz przestój godzinę w pracy zarobisz wtedy 4.40 brutto
  jeśli masz dyżur w pracy i jesteś w pracy 8 godzin zarobisz 35,20 zł brutto
  Pamiętajcie ze kwota brutto to nie jest na rekę tylko trzeba odprowadzić podatek
  Pamiętajcie czytajcie umowy nie dajcie oszukać !!!
  Czy polecam PKS ? Tak polecam ale nie za te stawki co obecnie mi zaproponowali, może Wam zaproponują lepszą ode mnie, sami się przekonajcie

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *