Remis z “Rekordzistami” z Bielska – Białej!

W spotkaniu na szczycie trzeciej ligi, grupy trzeciej – lider tabeli – Raków II Częstochowa zremisował przed własną publicznością z BTS Rekordem Bielsko – Biała, 1:1. Bramkę dla gospodarzy zdobył w 49.minucie, Łukasz Mazurek. Natomiast do wyrównania doprowadził w 73.minucie, Marcin Wróbel.

W pierwszej części spotkania obydwie drużyny grały bardzo ostrożnie i na boisko niewiele się działo. Jednak najlepszą okazję do zdobycia bramki w 37.minucie mieli podopieczni Tomasza Kuźmy, kiedy to po strzale Przemysława Oziębały  piłka trafiła w spojenie słupka z poprzeczką!

Znacznie więcej emocji przyniosła druga odsłona spotkania 14.serii gier o mistrzostwo trzeciej ligi, grupy trzeciej. Od samego początku to gospodarze ruszyli zdecydowanie na bramkę strzeżoną przez Jakuba Szumerę. Najpierw kilka minut po rozpoczęciu drugiej części meczu, jeszcze niecelnie na bramkę wychowanka Orbity Bukowno uderzał Łukasz Mazurek.

Następnie ten sam zawodnik w 49.minucie otworzył wynik meczu, kiedy to z bliskiej odległości pokonał golkipera “Rekordzistów”! Gospodarze bliscy podwyższenia prowadzenia byli już 120.sekund później, jednak po uderzeniu Huberta Tylca piłka trafiła w poprzeczkę!

Na około trzydzieści minut przed zakończeniem regulaminowego czasu gry drugiej części meczu groźniej zaatakowali piłkarze z “Cygańskiego Lasu”. Dwie okazje do pokonania Kacpra Trelowskiego miał Marcin Wróbel. Najpierw strzał wychowanka Jeleśnianki Jeleśnia skutecznie wybronił golkiper “dwójki” a następnie ponownie uderzał Wróbel, ale tym razem niecelnie.

Jak brzmi stare, polskie przysłowie : “Do trzech razy sztuka” i to miało potwierdzenie w staraniach napastnika Rekordu, aby w końcu pokonań bramkarza gospodarzy. Ta sztuka udała mu się w 73.minucie, kiedy to Marcin Wróbel z bliska zdołał pokonać golkipera Rakowa II Częstochowa.

Im bliżej zakończenia meczu, tym obydwie drużyny dążyły do zainkasowania kompletu punktów. Swoją okazję po stronie gospodarzy miał Hubert Tylec, kiedy piłka po Jego strzale z rzutu wolnego minęła bramką Jakuba Szumery. Natomiast po stronie gości groźnie strzelał Daniel Świderski. W tej sytuacji skutecznie interweniował Kacper Trelowski.

Tym samym w meczu na szczycie 14.Kolejki o mistrzostwo trzeciej ligi, grupy trzeciej – Raków II Częstochowa zremisował przed własną publicznością z Rekordem Bielsko – Biała. Po tym spotkaniu liderem rozgrywek nadal będą podopieczni Tomasza Kuźmy, którzy mają na swoim koncie 34.punkty i o pięć “oczek” będą wyprzedzali drugi w tabeli, Górnik II Zabrze. Zabrzanie po rozgromieniu TS Gwarka Tarnowskie Góry, aż 5:1 wskoczyli na drugą pozycję w ligowej tabeli.

Kolejne ligowe spotkanie drużyna Rakowa II Częstochowa rozegra w sobotę, 5.listopada br. O godzinie 13:00 drugi zespół Rakowa Częstochowa zmierzy się na wyjeździe z TS Gwarkiem Tarnowskie Góry. To spotkanie zostanie rozegrane na Stadionie Miejskim w Tarnowskich Górach przy ulicy Wojska Polskiego 2. Stadion posiada 1000 miejsc w tym 402.siedzące. Tarnogórzanie z dorobkiem 21.punktów zajmują siódmą lokatę w tabeli trzeciej ligi, grupy trzeciej.

29.10.2022, g.12:00: Częstochowa (Boisko ze sztuczną nawierzchnią MSP “Raków”) :

RKS Raków II Częstochowa – BTS Rekord Bielsko – Biała 1:1, (0:0),

1:0: Ł.Mazurek 49′

1:1: M.Wróbel 73′

Sędziował: Kamil Chmielewski (Nowy Dwór Mazowiecki). Żółte kartki: Ł.Mazurek 61′ (faul), Tylec 79′ (faul), Kucharczyk 89′ (faul) – Waluś 89′ (faul). Ponadto żółtymi kartkami zostali napomniani: rezerwowy bramkarz Rakowa II Częstochowa, Oskar Kubik (80′), trener bramkarzy Rakowa II Częstochowa, Jacek Gorczyca (80′) i Trener Rakowa II Częstochowa, Tomasz Kuźma (80′) Widzów: 50.

RKS Raków II Częstochowa: 12.Kacper Trelowski – 3,Michał Czekaj, 6.Andrzej Niewulis, 7.Łukasz Mazurek (71′ 11.Kamil Chiliński), 8.Adrian Balboa (71′ 19.Tobiasz Kubik), 13.Piotr Malinowski, 15.Przemysław Mizgała, 16.Oliwier Kucharczyk, 17.Przemysław Oziębała (kpt), 22.Daniel Szelągowski.

Rezerwowi: 1.Oskar Kubik – 5.Szymon Rygiel, 14.Jakub Bator, 18.Szymon Zielonka, 21.Olivier Sukiennicki.

Trener: Tomasz Kuźma.

BTS Rekord Bielsko – Biała: 99.Jakub Szumera – 6.Tomasz Nowak, 7.Szczepan Mucha (73′ 13.Filip Waluś), 9.Marcin Wróbel, 16.Kamil Żołna (kpt), 21.Szymon Nocoń, 23.Daniel Feruga (62′ 11.Daniel Świderski), 26.Arkadiusz Krysik (73′ 5.Mateusz Madzia), 27.Bartłomiej Twarkowski, 30.Konrad Kareta, 33.Mateusz Pańkowski.

Rezerwowi: 71.Volodymyr Kotelba – 8.Seweryn Caputa, 15.Tomasz Walaszek, 28.Bartosz Kowalczyk.

Trener: Dariusz Mrózek.