Rząd konsekwentnie wspiera budowę wodociągów w Koniecpolu


To już będzie trzeci etap budowy sieci wodociągowej. 16 lipca podpisano umowę z wykonawcą. Pieniądze na ten cel pozyskano z Rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych. Przypomnijmy, że na rząd Prawa i Sprawiedliwości od początku wspiera rozwój sieci wodociągowej w gminie Koniecpol.

 

A zaczęło się od suszy w 2015 roku, która obnażyła wieloletnie zaniedbania w tej kwestii. W wyniku suszy mieszkańcy zostali pozbawieni wody. Dowożono ją beczkowozami. Wówczas na pomoc ruszył poseł RP Szymon Giżyński.

– W 2015 roku klęska suszy pokazała jak bardzo zaniedbana jest nasza gmina pod względem kanalizacji. Wówczas, dzięki pomocy posła Szymona Giżyńskiego, rozpoczęliśmy starania o środki na budowę wodociągów. Pani premier Beata Szydło obiecała pomoc i słowa dotrzymała. Na pierwszy etap budowy sieci wodociągowej otrzymaliśmy 2,3 miliona złotych, na drugi – 5,4 miliona złotych, teraz na trzeci 2 miliony złotych. Wodociągi powstaną w miejscowościach Wąsosz, Kuźnica Wąsowska, Łysaków, Łysiny oraz w Koniecpolu ulice Przedmieście Przysieka, Przedmieście Podstocze, Przemieście Koniawy, Mickiewicza, Kościuszki – mówił burmistrz Ryszard Suliga 4 maja 2021 roku podczas  sesji nadzwyczajnej Rady Miasta Koniecpol.

W ubiegłym tygodniu, 16 lipca, przy udziale mieszkańców oczekujących na realizację tej inwestycji i bieżącą wodę, podpisano umowę z firmą z Niegowej. Zgodnie z informacją o wyborze oferty w przeprowadzonym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego wybrano przedsiębiorstwo BUD-MAZ Tomasz Mazanek.

Roboty podzielono na 3 części:

Część I: budowa sieci wodociągowej z przyłączami w Koniecpolu – ul. Kościuszki, Przedmieście Podstocze, Przedmieście Przysieka, Przedmieście Koniawy, obejmujące odcinki sieci wodociągowej z przyłączami od włączenia do istniejącego wodociągu w ul. Kościuszki, do studni pomiarowej zlokalizowanej na granicy obrębów geodezyjnych Koniecpol i Wąsosz (na wysokości działki nr: 7574).

Część II: budowa sieci wodociągowej z przyłączami w Koniecpolu – ul. Mickiewicza.

Część III: budowa sieci wodociągowej z przyłączami – rejon ul. Zamkowej w Koniecpolu.

fot. koniecpol.info

Podziel się:

1 komentarz

  • Wszystko fajnie że w końcu ruszyła budowa sieci wodociągowej do wsi pozbawionej wody. Ale z tego co czytam to nadal nie wiem kiedy będzie założony wodociąg do wsi Łysaków. Od miesiąca już nie jest dostarczana woda do picia przez Ochotniczą Straż Pożarną. Podobno wina samochodu że się zepsuł. Proszę o odpowiedź kiedy będzie doprowadzona woda do wsi łysaków. Widzę że prace są na Przedmieściu Koniawy

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *