Zwycięstwo “Brunatnych”

W spotkaniu 6.Kolejki o mistrzostwo eWinner 2.Ligi, GKS Bełchatów pokonał przed własną publicznością MKP Pogoń Siedlce, 2:0. W tym spotkaniu mieliśmy dwa częstochowskie akcenty.

W drużynie gospodarzy do 81.minuty na murawie GIEKSA Areny przebywał były zawodnik częstochowskiej Skry, Damian Warnecki. Wychowanek GKS-u Bełchatów wpisał się na listę strzelców w 54.minucie, kiedy to po Jego pięknym strzale gospodarze objęli prowadzenie. Drugiego gola dla drużyny prowadzonej przez Patryka Rachwała zdobył w 71.minucie, Artur Golański.

Damian Warnecki był zawodnikiem Skry Częstochowa w sezonie 2020/2021. Wystąpił w 26.spotkaniach eWinner 2.Ligi, w których zdobył trzy gole. Swoją postawą na boisku walnie przyczynił się do awansu częstochowskiej drużyny do Fortuna 1.Ligi.

Natomiast w drużynie Pogoni Siedlce całe spotkanie rozegrał były piłkarz Rakowa Częstochowa, Franciszek Wróblewski. Zawodnik ten występował w klubie z Limanowskiego w rezerwach (runda jesienna sezonu 2018/2019) oraz w pierwszym zespole Rakowa (runda wiosenna 2018/2019). W zespole prowadzonym przez Marka Papszuna rozegrał 5.spotkań w Nice 1.Lidze,w  których zdobył jednego gola.

28.08.2021, g.16:00: Bełchatów (GIEKSA Arena) :

GKS Bełchatów – MKP Pogoń Siedlce 2:0, (0:0),

1:0: Warnecki 54′

2:0: A.Golański 71′

Sędziował: Jacek Lis (Katowice). Żółte kartki: Bielka 82′ (faul) – Miś 44′ (faul).

GKS Bełchatów: 22.Kewin Komar – 77.Mateusz Gancarczyk (85′ 29.Kamil Mizera), 69.Kajetan Kunka, 38.Martin Klabnik, 2.Mateusz Szymorek (kpt), 7.Damian Warnecki (81′ 16.Mikołaj Grzelak), 9.Waldemar Gancarczyk, 17.Marcin Ryszka, 8.Artur Golański (85′ 18.Mateusz Kempski), 10.Dawid Flaszka (80′ 30.Łukasz Wroński), 11.Szymon Sołtysiński (73′ 72.Adrian Bielka).

Rezerwowi: 25.Leonid Otczenaszenko – 6.Adam Dobosz, 19.Mateusz Mikulski, 29.Michał Graczyk.

Trener: Patryk Rachwał.

MKP Pogoń Siedlce: 97.Bartosz Klebaniuk – 27.Julien Tadrowski, 19.Maciej Wichtowski (kpt), 3.Robert Majewski, 2.Krystian Miś, 16.Wiktor Preuss (87′ 22.Dawid Nojszewski), 17.Bartosz Rymek (74′ 14.Michał Kobiałka), 6.Mateusz Piotrowski (74′ 10.Marcin Kozłowski II), 23.Franciszek Wróblewski, 22.Maciej Górski, 56.Cezary Demianiuk (68′ 15.Eduards Višņakovs.

Rezerwowi: 12.Rafał Misztal – 4.Adrian Wrzosek, 7.Miłosz Przybecki.

Trener: Bartosz Tarachulski.