Sparingowe zwycięstwo Rakowa II Częstochowa

W meczu sparingowym rozegranym w sobotę, 4.lutego br. na boisku ze sztuczną nawierzchnią MSP “Raków” – gospodarze, Raków II Częstochowa pokonał 4:3, rezerwy byłego, 14-krotnego Mistrza Polski, Górnika Zabrze.

Sobotnie spotkanie, które było rozgrywane bez udziału publicznościdostarczyło sporo emocji i aż siedem goli. W pierwszym kwadransie gry pierwszej połowy znacznie lepiej prezentowali się przyjezdni, którzy najpierw w 10.minucie egzekwowali rzut karny. Do piłki ustawionej na 11.metrze podszedł Marcin Wodecki, jednak strzał wychowanka RKP Rybnik skutecznie “wyczuł” Jakub Rajczykowski. Dobitka również nie przyniosła zabrzanom gola.

Co nie udało się z “jedenastki” to do goście wykorzystali w przeciągu…120.sekund. Najpierw w 17.minucie golkipera Rakowa II pokonał Marcin Wodecki, a następnie ten sam zawodnik, mający za sobą rozegranych 105.spotkań w ekstraklasie i zdobytych 13.goli, w 19.minucie po raz drugi w tym spotkaniu wpisał się na listę strzelców.

W 36.minucie podopieczni Tomasza Kuźmy zdobyli gola kontaktowego, kiedy to bramkarza gości pokonał Łukasz Furtak. Ten sam zawodnik w 42.minucie skutecznie egzekwował rzut karny i do przerwy wynik widniał (2:2).

W drugiej odsłonie meczu drugi zespół Rakowa Częstochowa zdobył jeszcze dwa gole, a na listę strzelców wpisali się Hubert Tylec i Adrian Balboa. Drużyna prowadzona przez Arkadiusza Przybyłę na dwadzieścia minut przed końcem meczu uzyskała kontaktową bramkę za sprawą…Marcina Wodeckiego.

Jednak mimo upływu czasu, do samego końca meczu wynik już nie uległ zmianie i Raków II Częstochowa pokonał…ligowego rywala z rozgrywek trzeciej ligi, grupy trzeciej – Górnika II Zabrze, 4:3.

Obydwa zespoły zmierzyły się ze sobą w rundzie jesiennej obecnego sezonu, w spotkaniu 17.Kolejki o mistrzostwo trzeciej ligi, grupy trzeciej. Wówczas w sobotę19.listopada br. na Stadionie MOSiR Sparty Zabrze triumfowali piłkarze Rakowa II Częstochowa, 2:0 po golach Adriana Balboy i Łukasza Mazurka.

Drugi zespół Rakowa Częstochowa dotychczas podczas przerwy zimowej rozegrał trzy spotkania towarzyskie i jak na razie jest niepokonany. Najpierw podopieczni Tomasza Kuźmy wygrali w Częstochowie (21.01.2023) z liderem Betcris IV Ligi łódzkiejRTS Widzewem II Łódź3:1. Następnie, przed tygodniem w sobotę28.stycznia brna wyjeździe częstochowianie zremisowali z występującą w eWinner 2.LidzeRKS Garbarnią Kraków1:1. W sobotę, 4.lutego br. rezerwy Rakowa Częstochowa pokonały Górnika II Zabrze, 4:3.

Kolejne spotkanie kontrolne drużyna pod wodzą Tomasza Kuźmy rozegra w sobotę, 11.lutego br. Wówczas na wyjeździe drugi zespół Rakowa Częstochowa zmierzy się z GKS-em Jastrzębie – Zdrój. Jastrzębianie to dziewiąty zespół eWinner 2.Ligi po rundzie jesiennej obecnego sezonu. Godzina rozpoczęcia tego meczu oraz dokładne miejsce, nie są na razie znane.

04.02.2023, g.10:00: Częstochowa (boisko ze sztuczną nawierzchnią MSP “Raków”) :

4:3: Wodecki 70′

RKS Raków II Częstochowa (skład wyjściowy): Jakub Rajczykowski, Łukasz Furtak, Michał Czekaj (kpt), Szymon Rygiel, Piotr Malinowski, Przemysław Mizgała, Szymon Zielonka, Jakub Bator, Olivier Sukiennicki, Zawodnik testowany1, Tobiasz Kubik. Trener: Tomasz Kuźma.