Cyfryzacja biura rachunkowego bez ryzyka to cyfryzacja z głową


Spotkanie edukacyjne Symfonii dla właścicieli biur rachunkowych

 

 

Księgowi i właściciele biur rachunkowych dzięki zmianie terminu KSeF dostali dodatkowy czas, który mogą przeznaczyć na pozyskanie wiedzy i transformację cyfrową swoich biur. Przejście na cyfrowy obieg dokumentów, wewnętrzne audyty, szkolenia pracowników i inne działania, prowadzące do zwiększenia stopnia digitalizacji firmy wymagają znajomości tematu i współpracy ze specjalistami. Te zagadnienia, wraz z praktycznymi przykładami, zostaną omówione w trakcie spotkań „Cyfryzacja biura rachunkowego bez ryzyka, to cyfryzacja z głową”. Spotkanie odbędzie się28 maja w Katowicach w siedzibie Muzeum Śląskiego przy ul. T. Dobrowolskiego.

Nowy termin obowiązywania Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF) pozwala firmom na spojrzenie z szerszej perspektywy i przygotowanie się na strategiczną zmianę. Dlaczego jedne firmy osiągają sukces w krótkim czasie, a inne upadają? W jaki sposób wiąże się to z uwzględnieniem najnowszych trendów w biznesie? Na te pytanie odpowiedzą prowadzący spotkania i omówią zagadnienia związane z cyfryzacją w biurach rachunkowych, takie jak księgowość w erze cyfrowej i progresywne kierowanie biurem, cyfrowa dywidenda oraz spojrzenie na KSeF w kontekście ostatnich zmian.

 

Dostawcy oprogramowania dla biznesu skupiają się w ostatnich latach na rozwiązaniach technologicznych pomagających przedsiębiorcom, również prowadzącym biura rachunkowe, w dostosowaniu się do regulacji prawnych. Wielość i tempo zmian są źródłem niepewności dla małych i średnich przedsiębiorstw. Przeprowadzone przez Symfonię badania wskazały najpilniejsze potrzeby oraz obawy MŚP związane z e-fakturowaniem i cyfryzacją. Odsunięcie w czasie daty wprowadzenia obowiązkowego KSeF, który stanowi ewolucję w cyfryzacji obiegu dokumentów fiskalnych, pozwala na bardziej zaplanowane i przemyślane przejście na cyfrową ścieżkę biznesu.

 

Właściciele biur rachunkowych rozumieją potrzebę i generalne korzyści z cyfryzacji, ale potrzebują dodatkowej wiedzy, aby podjąć konkretne, uporządkowane kroki w kierunku transformacji. Szukają narzędzi, które zautomatyzują część procesów i pomogą w pracy warunkowanej ścisłymi terminami. Oczekują zrozumiałych przykładów korzyści z zastosowania narzędzi cyfrowych. Podczas spotkań biznesowych przedstawiamy studia przypadków, udzielamy podpowiedzi oraz zapewniamy bezpłatne, eksperckie doradztwo – mówi Bogdan Zatorski, kierownik do spraw analiz biznesowych i wymagań prawnych w Symfonii, jednocześnie jeden z prelegentów wspomnianej serii wydarzeń.

 

Cykl spotkań biznesowych “Cyfryzacja biura rachunkowego bez ryzyka to cyfryzacja z głową” organizowany jest przez Symfonię wraz z Partnerami firmy oraz Stowarzyszeniem Księgowych w różnych miastach Polski (Olsztyn, Katowice, Łódź). Szczegóły dostępne są na symfonia.pl/blog/cyfryzacja-dla-biur-rachunkowych/. Wstęp jest bezpłatny, ale możliwy wyłącznie po uprzedniej rejestracji.

 

 

S

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *