Rozjaśnianie włosów – o czym powinno się pamiętać przed i po zabiegu?


Rozjaśnianie włosów stanowi niezwykle popularny zabieg, na który decydują się kobiety niemal w każdym wieku. Zdarza się bowiem, że nawet naturalne brunetki chcą zupełnie zmienić swój dotychczasowy wygląd i podejmują się działań, które mają doprowadzić je do osiągnięcia pięknego, jasnego blondu.

 Zanim jednak ktokolwiek podejmie się rozjaśniania, powinien mieć świadomość tego, że zabieg ten naprawdę silnie ingeruje w strukturę włosa. Pominięcie czy niedostosowanie się do kilku zasad może poważnie zaważyć na późniejszej kondycji włosów, przez co ich pielęgnacja będzie znacznie trudniejsza. Budowa włosa przypomina nieco szyszkę – posiada kory, do których w różnym stopniu odchylenia przylegają łuski. Im bardziej są one spójne z korą, tym włosy są gładsze i znacznie bardziej lśniące. Zastosowanie rozjaśniacza powoduje rozchylanie się łusek, by możliwe było wymycie naturalnego pigmentu; zostaje naruszona naturalna bariera ochronna włosów, a składniki aktywne zawarte w rozjaśniaczu wnikają do środka i niszczą barwnik. Oznacza to, że każde rozjaśnianie, nawet te najbardziej ostrożne, stanowi obciążenie dla włosów. Z tego powodu należy zastosować skuteczną pielęgnację, zarówno przed zabiegiem i po nim.

 

Przygotuj się na rozjaśnianie!

Wskazówki przed przejściem na jasny odcień włosów

 

Rozjaśniając włosy naturalne, należy przede wszystkim skupić się na ich jak najdokładniejszym odżywieniu. Parę tygodni przed rozjaśnianiem należy wdrożyć do swojej codziennej rutyny starannie zaplanowaną kurację pielęgnacyjną, w taki sposób by wzmocnić włosy, by były doskonale nawilżone oraz odżywione. Mocne włosy są bardziej odporne na działanie szkodliwych czynników, przez co logiczne, że dużo mniej ucierpią podczas zabiegu fryzjerskiego. Oprócz tego, warto mieć na uwadze kilka wskazówek dotyczących dbania o włosy przed ich rozjaśnieniem.

 • Nawilżaj i natłuszczaj włosy maskami. W momencie gdy kosmetyk nie daje sobie rady, warto wzbogacić go o naturalny olej. Dodatek ten czyni maskę bardziej treściwszą i pożywną.
 • Warto zabezpieczać końcówki do włosów naturalnym serum, gdyż dzięki temu końce będą znacznie zdrowsze oraz nawilżone. Należy także regularnie je podcinać, zwłaszcza gdy te zaczynają się niszczyć i przestają się dobrze układać.
 • Zrezygnuj z nadmiernej stylizacji. Pod wpływem wysokich temperatur, keratynowa struktura włosów znacząco się osłabia, a z ich wnętrza zaczyna odparowywać woda.

Do pielęgnacji włosów przed rozjaśnianiem dobrze jest używać naturalnych kosmetyków, doskonale dopasowanych do kondycji i typu włosa. Tego typu produkty oferuje między innymi drogeria internetowa Wispol, która na swojej stronie www.wispol.eu prezentuje różnego rodzaju kosmetyki przydatne w trakcie przywracania włosom dawnego blasku i wytrzymałości.

 

Podpowiadamy, jak zadbać o włosy po rozjaśnianiu!

 

Włosy rozjaśniane mogą być piękne, gładkie oraz miękkie w dotyku – ważna jest jednak ich odpowiednia pielęgnacja. By przywrócić swoim włosom kondycję sprzed rozjaśniania, należy przede wszystkim myć je delikatnym, naturalnym szamponem, najlepiej dedykowanym do włosów farbowanych. Kolejnym elementem jaki powinien znaleźć się na wyposażeniu kosmetyczki to odżywka oraz maska do włosów. Tego typu kosmetyki ułatwiają rozczesywanie, a także wzbogacają włosy o niezbędne witaminy. W pielęgnacji nie może zabraknąć również serum do zabezpieczania końcówek oraz olejów do włosów rozjaśnianych. W dbaniu o włosy po rozjaśnianiu liczy się nie tylko dobry skład kosmetyków, lecz również regularność ich stosowania. Rozjaśnianie stanowi zabieg, który może łatwo wyrządzić włosom krzywdę; proces ten wymaga naprawdę sporej wiedzy z zakresu fryzjerstwa, a także niemałego doświadczenia. Wymagają one dużej wiedzy chemicznej oraz fryzjerskiej, a także sporego doświadczenia. Nie warto przez to ryzykować, eksperymentując w domowych warunkach. Jedno przeoczenie jest w stanie spowodować, że włosy nie będą już do odratowania.

 

 

 

 

Materiał Partnera

Podziel się:

2 komentarzy

 • Honorata pisze:

  Cenne wskazówki. Warto dokładnie przeczytać artykuł i zapoznać się, szczególnie polecam go młodym ludziom, którzy kolor włosów często zmieniają.

  Odpowiedz
 • Leokadia pisze:

  Odpowiednie dbanie o włosy przed i po powinno być systematyczne, aby włosy były zadbane i miały lśniący wygląd.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *