Medyk POLOmarket za mocny dla Skry Ladies


Piłkarki Skry Ladies rozegrały w środę, 16.marca br. spotkanie z jednym z najbardziej utytułowanych klubów polskiej piłki kobiecej – Medykiem Konin. Częstochowianki przegrały w 1/8 Finału Piłkarskiego Pucharu Polski Kobiet z dziewięciokrotnym zdobywcą tego trofeum – KKPK Medykiem Konin, 0:3 i odpadły z rozgrywek.

Koninianki obecnie zajmują dopiero szóste miejsce w krajowej elicie Ekstraligi Kobiet. Natomiast drużyna Skry Ladies Częstochowa plasują się na ósmym miejscu w rozgrywkach pierwszej ligi kobiet.

Przyjazd do Częstochowy tak utytułowanego rywala, jakim jest KKPK Medyk Konin był nie lada wyzwaniem zarówno dla gospodyń jak i dla kibiców częstochowskiej drużyny. Mimo ambitnej postawy gospodynie przegrały to spotkanie 0:3 a gole dla przyjezdnych zdobyły : dwa trafienia były autorstwa Klaudii Fabovej (34′, 48′) natomiast jedną bramkę “dorzuciła” Anna Gawrońska w 73.minucie.

Teraz przed drużyną Skry Ladies Częstochowa już tylko walka o ligowe punkty. W najbliższą sobotę, 19.marca br. podopieczne Marty Miki zmierzą się na wyjeździe z LKS Rolnikiem Biedrzychowice. To spotkanie zostanie rozegrane na Stadionie w Głogówku przy ulicy Damrota 12. Rywalki z zerowym dorobkiem punktowym zamykają ligową tabelę.

Autor: Przemysław Pindor

Foto: Grzegorz Przygodziński 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *