DZIEŃ OTWARTY NA UJD. „UNIWERSYTET DLA ZIEMI – W STRONĘ ENERGII ŻYCIA”


W piątek (24 marca br.) w Auli Magna Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie przy ul. Armii Krajowej 13/15 odbyło się widowisko pt. „UNIWERSYTET DLA ZIEMI – W STRONĘ ENERGII ŻYCIA”, inaugurujące Dzień Otwarty w UJD. Na scenie wystąpili studenci oraz pracownicy UJD. Prowadzącymi byli prof. dr hab. Adam Regiewicz, dyrektor Instytutu Literaturoznawstwa UJD oraz dr hab. Instytutu Filozofii Sebastian Gałecki, prof. UJD.

 

 

Podczas widowiska, które poruszało problematykę przyrodniczą prezentowano eksperymenty jak: potężna akustyka i chemiczna ciuchcia, a także trenażery – urządzenia pełniące zarówno funkcje realistycznej symulacji światła zewnętrznego, jak roweru. Odbyła się także również rozmowa dr Elżbiety Wróbel ze studentem UJD na kierunku Dziennikarstwo i Kultura Mediów Dawidem Popończykiem – autorem bloga internetowego „Leśny kawaler”. – Pomysł połączenia pasji przyrodniczej z dziennikarstwem pojawił się na zajęciach. Stwierdziłem, że warto opowiadać więcej o niesamowitym świecie, którym jest życie dzikich zwierząt. Nie każdy ma szansę na obserwację zwierząt, a moja działalność to umożliwia – mówił Dawid Popończyk.

Przedstawienie przebiegło w energetyzującej atmosferze, którą wzmacniały mocne rockowe utwory, między innymi: „Rower” Lecha Janerki, „Stayin’ Alive” zespołu Bee Gees, „Earth Song” Michaela Jacksona, czy „ThunderStuck” grupy AC/DC, w wykonaniu studentów.

Pod koniec spotkania głos w imieniu rektora UJD prof. dr. hab. Anny Wypych- Gawrońskiej zabrała dr hab. Joanna Warońska-Gęsiarz, prof. UJD, z Instytutu Literaturoznawstwa, dziękując przybyłym uczniom i nauczycielom szkół częstochowskich za uczestnictwo w wydarzeniu i zapraszając do zapoznania się z pełnym wachlarzem edukacyjnej oferty Uczelni. – Zachęcamy nie tylko do poznawania badań naszych pracowników naukowych, słuchania wykładów, uczestniczenia w laboratoriach, ale też obejrzenia naszej infrastruktury, która ciągle się unowocześnia i pięknieje. Ofertę przygotowały wszystkie wydziały, a informacji udzielają nasi studenci, pasjonaci, którzy zajmująco opowiedzą o swoich kierunkach – mówiła profesor Joanna Warońska-Gęsiarz.

 

A dlaczego warto studiować na UJD – mówią:

Adam z Częstochowy

– Studiuję innowacyjną technologię i nowoczesne materiały. Ten kierunek jest przyszłościowy pod kątem znalezienia dobrej i interesującej pracy, ponieważ jest ciągłe zapotrzebowanie na stale rozwijającą się technologię oraz materiały.

Jakub z Olsztyna

– Skorzystałem z tego, że Uniwersytet dla mnie jest blisko. Wcześniej byłem na kierunku biologiczno-chemicznym, obecnie studiuję biotechnologię, ponieważ fascynuje mnie świat niewidzialny gołym okiem np. bakterie, grzyby, drożdże. I, dzięki tej edukacji, cały czas odkrywam dla mnie nowe rzeczy.

Foto wypowiedzi studentów: DG

Foto: Kacper Staszczyk

DG

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *