,,Zwycięzca” – nowa powieść Mariana Grotowskiego


Dziewiętnastego maja o godzinie 17.00 w Galerii Muzeum Regionalnego w Radomsku odbędzie się spotkanie autorskie radomszczańskiego pisarza i poety Mariana Grotowskiego połączone z promocją jego najnowszej powieści zatytułowanej ,,Zwycięzca”. Po powieściach ,,Lesko”, ,,Szewc” i ,,Włodkowic”, pisarz po raz kolejny sięga do naszej historii wydobywając z niej postacie warte uwiecznienia na kartach jego powieści. Tym razem autor opowiada nam o jakże trudnym losie arcybiskupa Warszawy Zygmunta Szczęsnego Felińskiego.

 

Zygmunt Szczęsny Feliński urodził się w wielodzietnej rodzinie. Jego ojciec zmarł na gruźlicę w 1833 roku pozostawiając żonę z sześciorgiem dzieci. Pozostała piątka rodzeństwa zmarła wcześniej. Pięć lat później jego matka, Ewa Felińska za udział w spisku Konarskiego została skazana na zsyłkę na Syberię.

Szczęsny, jako szesnastoletni chłopiec został oddany pod opiekę Zenona Byliny Brzozowskiego. Z jego pomocą ukończył studia matematyczne w Moskwie, humanistyczne na Paryskiej Sorbonie. O dalszych, jakże trudnych i dramatycznych losach naszego świętego można się dowiedzieć z powieści Mariana Grotowskiego p.t. Zwycięzca. Można ją będzie nabyć podczas spotkania promocyjnego, w którym udział weźmie chór Romantica i młodzież z teatru Rekwizytornia,  zamawiając ją bezpośrednio u wydawcy, to jest w Warszawskiej Firmie Wydawniczej lub za pośrednictwem księgarni internetowych.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *