Piękną być – mimo dolegliwości!


Dyskrecja i zachowanie informacji o problemie NTM dla siebie to dla Polek warunek konieczny, by czuły się kobieco i atrakcyjnie mimo dolegliwości. Jak wynika z badania „Między nami kobietami” zrealizowanego w ramach kampanii „CoreWellness – wewnętrzna siła” na zlecenie marki TENA, aż 64 proc. z nich wskazuje, że pomogłoby im w tym stosowanie odpowiednich produktów higienicznych. Co jeszcze pozwoliłoby paniom czuć się pięknie i kobieco?

Często słyszymy, że pojawienie się dolegliwości takiej jak NTM może prowadzić do obniżenia poczucia atrakcyjności, ponieważ temat dotyczy sfery intymnej, którą nie każda z nas chce się dzielić. Polki wskazują w badaniu, że wykonywanie dotychczasowych czynności na niezmienionym poziomie i akceptacja wiedzącego o ich dolegliwości partnera sprawiłaby, że czułyby się nadal kobieco i pięknie.

W przypadku zdiagnozowania u Pani takiej dolegliwości jak NTM, co pozwoliłoby Pani zachować poczucie kobiecości i atrakcyjności?

źródło: Ogólnopolskie badanie „Między nami kobietami” zrealizowane w styczniu 2013 r. na zlecenie marki TENA.

Małgorzata Kalicińska, pisarka, ambasador kampanii „CoreWellness – wewnętrzna siła”: Dla każdej z nas ważne jest to, aby być akceptowaną przez partnera, mimo dolegliwości zdrowotnych. Pierwszym krokiem do tego jest szczera rozmowa z nim o problemie, wyjaśnienie podłoża medycznego i pokazanie naszych obaw. Mądry partner będzie umiał to nie tylko zrozumieć, ale i doceni nasze zaufanie do niego. Wiem to na swoim przykładzie. Drogie Panie, zacznijmy rozmawiać o problemie nietrzymania moczu, poszukujmy wsparcia w rozmowach z przyjaciółkami, koleżankami. Pozbądźmy się obaw, zacznijmy sobie pomagać. Szukanie sojuszników pomaga w codziennym radzeniu sobie z problemem.

Jest wiele czynników sprzyjających przekonaniu kobiety o jej atrakcyjności. Przede wszystkim niezmiernie ważne są: akceptacja i przychylne opinie otoczenia. Dolegliwość nietrzymania moczu, mimo że dotyczy sfery intymnej, nie powinna być dla pań powodem do utraty wiary we własną kobiecość. Problem ten może bowiem dotknąć każdą z nich, na różnym etapie życia. Kluczem sukcesu w opanowaniu dolegliwości jest odpowiednia diagnoza lekarza i leczenie, dlatego nie należy zwlekać z wizytą u specjalisty, który oceni skalę problemu i zaleci odpowiednie rozwiązanie. – twierdzi Jan Kotarski, ginekolog, ekspert kampanii „CoreWellness – wewnętrzna siła”.

Kobieca i atrakcyjna mimo problemu – to możliwe!

1. Posłuchaj swojego ciała. Najczęstszą przyczyną nietrzymania moczu jest osłabienie mięśni dna miednicy, które otaczają i podtrzymują pęcherz oraz cewkę moczową. Ich osłabienie nasila się po przebytych porodach, ale też w okresie menopauzy. Wtedy właśnie zmniejsza się w organizmie poziom estrogenu odpowiedzialnego m.in. za sprawne funkcjonowanie mięśni brzucha.
2. Przyjrzyj się stylowi życia. Pojawienie się NTM może mieć także inne podłoża. Do jego występowania mogą przyczynić się takie czynniki, jak nadwaga, palenie papierosów czy też nadmierna ilość kofeiny w organizmie Dlatego, gdy zaobserwujemy pierwsze objawy NTM, warto zastanowić się, czy prowadzony przez nas styl życia nie jest szkodliwy i co możemy zrobić, by go zmienić.
3. Zadbaj o dyskrecję. W zatrzymaniu informacji o dolegliwości tylko dla Ciebie pomogą Ci specjalne wkładki na NTM. Zapomnij o używaniu zwykłych podpasek. Mają one słabą chłonność i co ważne, nie zatrzymują zapachu moczu, który może towarzyszyć dolegliwości. Wybierz wkładki na NTM ze specjalnymi zabezpieczeniami, które będą dobrane do stopnia nasilenia dolegliwości, gwarantują dyskrecję i komfort wykonywania codziennych czynności na niezmienionym poziomie. Są one dostępne w wybranych sieciach handlowych (Rossmann, Auchan, TESCO) oraz aptekach. Bezpłatne próbki możesz zamówić pod www.TENA.pl

4. Ćwicz na zdrowie. W zachowaniu zdrowia, dobrej kondycji i sylwetki pomoże Ci aktywność fizyczna. Jeśli nie lubisz zajęć grupowych, postaraj się dużo spacerować, a na wiosnę wyciągnij z piwnicy zapomniany rower. Wybrane zajęcia fitness uzupełnij o ćwiczenia mięśni dna miednicy (mięśni Kegla), które możesz wykonywać w ich trakcie lub poza nimi, w każdej chwili. Podpowiedzi, jak ćwiczyć, dostarczy Ci bezpłatna płyta DVD, którą możesz zamówić pod numerem infolinii 800 60 66 68 oraz na www.corewellness.pl
5. Porozmawiaj z partnerem. Rozmowa jest podstawowym elementem budującym relacje z drugim człowiekiem. Szczere rozmowy świadczą o więzi łączącej nas z bliską osobą. Podzielenie się swoimi obawami dotyczącymi zdrowia pomoże zbudować lub też wzmocnić więzi z partnerem. Wytłumacz mu dokładnie, na czym polega Twoja dolegliwość i powiedz mu o obawach, jakie czujesz. Poznanie przez niego przyczyn pozwoli mu lepiej zrozumieć Twoje reakcje i obawy, pozwoli mu zaakceptować problem

oraz być dla Ciebie wsparciem. Jeśli masz opory przed mówieniem o swoich problemach, spróbuj skorzystać z dostępnych narzędzi telefonicznych. W ramach kampanii „CoreWellness – wewnętrzna siła” (www.corewellness.pl) uruchomiona została bezpłatna infolinia ekspercka. W każdą pierwszą środę miesiąca można skorzystać z telefonicznych konsultacji psychologa oraz pielęgniarki urologicznej w zakresie NTM. Psycholog pomoże zmierzyć się z lękiem przed rozmową, a pielęgniarka urologiczna wytłumaczy, czym jest NTM.

Dyżur PSYCHOLOGA odbywa się w każdą pierwszą środę miesiąca, pod bezpłatnym numerem infolinii 800 60 66 68, w godzinach od 9:00 do 13:00.Dyżur PIELĘGNIARKI UROLOGICZNEJ odbywa się w każdą pierwszą środę miesiąca pod bezpłatnym numerem infolinii 800 60 66 68, w godzinach od 16:00 do 20:00.Eksperci odpowiadają na pytania tylko w wyznaczonych godzinach dyżurów. Połączenie jest bezpłatne.

Więcej informacji udziela:

Katarzyna Paśnicka, kpasnicka@onboard.pl, 602 272 859
Małgorzata Siewierska, msiewierska@onboard.pl, 602 301 215

Celem kampanii „CoreWellness – wewnętrzna siła” jest edukowanie społeczeństwa na temat możliwości prowadzenia aktywnego trybu życia przez osoby dotknięte problemem nietrzymania moczu, obalenie mitów na temat nietrzymania moczu jako dolegliwości osób starszych i schorowanych oraz zachęcenie kobiet do poruszania tego tematu podczas rozmowy ze swoim lekarzem.

Dodatkowe informacje:
W Polsce nietrzymanie moczu dotyka ok. 3 mln kobiet . Wysiłkowe nietrzymanie moczu to niekontrolowany wyciek moczu w trakcie czynności związanych z napinaniem mięśni brzucha (kaszel, kichanie, taniec, ćwiczenia fizyczne). Jedną z jego przyczyn może być osłabienie mięśni dna miednicy. Problem ten w znacznym stopniu dotyka kobiety w okresie menopauzy oraz po przebytej ciąży. Naglące nietrzymanie moczu to objaw pęcherza nadreaktywnego. Pojawia się, gdy występuje parcie naglące na mocz. Może być spowodowane nadwrażliwością pęcherza lub zaburzeniami w unerwieniu pęcherza.

Więcej informacji: www.corewellness.pl, www.TENA.pl

r

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *