Ojciec Leon Knabit w Częstochowie


Najsłynniejszy mnich benedyktyński, o. Leon Knabit przybył 1 lutego br. do Częstochowy, aby spotkać się z jej mieszkańcami oraz zareklamować swoje książki i produkty benedyktyńskie.

„Oto definicja mnicha − kupa kości owiniętych w czarny materiał”. Tymi słowami miał go opisać kilkadziesiąt lat temu kardynał Karol Wojtyła. Szczupły pozostał do dziś i co najważniejsze, nie stracił dobrego humoru i charakterystycznego dystansu do własnej osoby. Znany ze swojej otwartości, dobrego kontaktu z młodzieżą. Był przyjacielem papieża Jana Pawła II. Autor wielu publikacji. Jego książka Sekrety mnichów czyli sprawdzone przepisy na szczęśliwe życie, napisana wspólnie z o. Joachimem Badeni, wyróżniona została Nagrodą Krakowska Książka Miesiąca w styczniu 2008. Jako jedyny mnich prowadził programy w Telewizji Polskiej „Ojciec Leon zaprasza”, „Salomon” oraz „Credo’; był jednym z redaktorów półrocznika „Cenobium”. Obecnie prowadzi program Ojciec Leon zawodowiec w kanale Religia.tv.
Spokojnym spojrzeniem zza okularów zdobył sobie ten zakonnik sympatię Polaków. W swych publikacjach, podobnie jak w życiu łączy powagę wykładów teologicznych z optymizmem. Sam napisał o sobie: „Pan Bóg jest dowcipny, każdy się przekona, bo stworzył żyrafę i Ojca Leona.”
„Produkty Benedyktyńskie” dostępne do nabycia w sklepach benedyktyńskich również w tym w Częstochowie, to seria delikatesowych artykułów spożywczych wytwarzanych tradycyjnymi metodami według klasztornych receptur, bez konserwantów i sztucznych barwników. Asortyment obejmuje kilkanaście linii produktowych, m.in. konfitury, syropy i soki, suszone owoce, przyprawy i herbatki ziołowe, sery i wędliny, chleb, ciastka i cukierki, miody, wina i miody pitne, grzyby w zalewach oraz mieszanki warzywne. Najczęściej kupowane produkty to: Konfitura przedsoborowa, Konfitura niewiernych, Konfitura medytacyjna, Konfitura z ogródka, Konfitura anielska, Syrop z dzikiej róży, Syrop z jarzębiny, Miód pitny Benedyktyński, Ziołomiód aloesowy, Syrop z malin, Ziołomiód sosnowy, Przysmak św. Bernarda, Borowiki w zalewie oraz Syrop z czarnego bzu.

J. Falkowska

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *