Z RAPORTÓWKI POLICJANTA / Kierowca audi potrącił 15-latka. Dziecko z ciężkimi obrażeniami trafiło do szpitala


W piątek 26 stycznia, po godzinie 19.00 oficer dyżurny kłobuckiej komendy otrzymał zgłoszenie o potrąceniu pieszego, do którego doszło w Truskolasach na ulicy Częstochowskiej (droga wojewódzka nr 494 pomiędzy Wręczycą Wielką, a Truskolasami).

Ze wstępnych ustaleń policjantów z drogówki wynika, że jadący w kierunku Częstochowy 23-letni kierujący audi, mieszkaniec powiatu kłobuckiego, potrącił idącego drogą 15-latka, również mieszkańca powiatu kłobuckiego. Do zdarzenia doszło poza terenem zabudowanym, przy trudnych warunkach pogodowych. Kierujący samochodem był trzeźwy. Nastolatek z ciężkimi obrażeniami został zabrany do częstochowskiego szpitala.

Na czas wykonywania policyjnych czynności droga wojewódzka była zablokowana, a policjanci wyznaczyli objazdy. Na miejscu wypadku pracowali policjanci z kłobuckiej drogówki wraz z technikiem kryminalistyki. Samochód, który brał udział w zdarzeniu został zabezpieczony w celu przeprowadzenia badań przez biegłego z zakresu stanu technicznego pojazdów. Ponadto wypadek będzie przedmiotem badań biegłego z zakresu rekonstrukcji przebiegu zdarzeń drogowych, którego opinia zostanie wykorzystana w toczącym się postępowaniu. Dokładne okoliczności zdarzenia będą wyjaśniane przez kłobuckiej śledczych pod nadzorem częstochowskiego prokuratora.

Niezależnie od wyników postępowania, ze swojej strony po raz kolejny przypominamy, że każdy uczestnik ruchu drogowego powinien stosować się do zasady ograniczonego zaufania, zwłaszcza w rejonie skrzyżowań, przejść dla pieszych czy przystanków autobusowych.

Przypominamy również, że pieszy, jako uczestnik ruchu drogowego najbardziej narażony na niebezpieczeństwo, przechodząc przez jezdnię powinien zachować szczególną ostrożność. Policjanci zachęcają do noszenia elementów odblaskowych, również w terenie zabudowanym, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy widoczność jest zdecydowanie gorsza. Pamiętajmy, że nawet niewielki odblask może uratować nasze zdrowie lub życie!

 

Źródło policja Kłobuck

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *