Minister Przemysław Czarnek w Częstochowie


Na zaproszenie wiceministra kultury i dziedzictwa narodowego, posła Szymona Giżyńskiego i senatora Ryszarda Majera do Częstochowy przyjechał minister nauki i edukacji Przemysław Czarnek. Spotkanie z mieszkańcami odbyło się na Uniwersytecie Jana Długosza, w obecności władz uczelni, na czele z rektor prof. dr hab. Anna Wypych-Gawrońską. Aula Wydziału Nauk Społecznych przy ulicy Zbierskiego była wypełniona po brzegi.

Gościa powitali wiceminister Szymon Giżyński i senator Ryszard Majer. Na spotkanie przyszli parlamentarzyści – poseł Lidia Burzyńska i poseł Mariusz Trepka, wicewojewoda śląski Robert Magdziarz. Minister Przemysław Czarnek w swym wystąpieniu mówił o licznych programach wspierających polską edukację i proinwestycyjnych działań rządu Prawa i Sprawiedliwości. Z radością podkreślił wyniki częstochowskiego uniwersytetu, które zaowocowały  otwarciem kierunku lekarskiego i awansem do grupy uniwersytetów klasycznych.

W spotkaniu wzięło udział około 400 osób. Nad całością czuwała pełnomocnik Okręgu PiS Częstochowa Grażyna Matyszczak.

 

fot. Kacper Staszczyk

Podziel się:

1 komentarz

  • To dobrze że w Częstochowie powstał nowy wydział lekarski.Zawsze jakiś procent nowo-upieczonych lekarzy zostanie na miejscu i zasili lekarzy w szpitalach w Częstochowie..

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *