Remis ,,dwójek”

W rozegranym w sobotę, 17.lutego br. spotkaniu towarzyskim rezerw Rakowa Częstochowa i Miedzi Legnica padł remis 1:1.

W 5. minucie pierwszy raz zmuszony do interwencji został Muhamed Šahinović. Pięć minut później gospodarze mogli objąć prowadzenie – Tobiasz Mras wystawił piłkę Adamowi Olejnikowi, lecz ten nieznacznie się pomylił. W 22. minucie obrońca gości nieprzepisowo powstrzymał we własnym polu karnym Piotra Malinowskiego. Do piłki na jedenastym metrze podszedł Mateusz Głowiński, jednak po jego strzale piłka trafiła w słupek!

Wszystko co najciekawsze dla kibiców wydarzyło się dopiero w drugiej części spotkania. Najpierw na listę strzelców w 74.minucie meczu wpisał się zawodnik gości, Mateusz Ciapa. Wychowanek Kotwicy Kórnik wykorzystał sytuację “oko w oko” z Muhamedem Šahinoviciem i wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Podopieczni Przemysława Oziębały do remisu doprowadzili na siedem minut przed zakończeniem drugiej części spotkania, kiedy to idealne dośrodkowanie Piotra Noconia na głowę Jakuba Łukasiewicza i młody zawodnik drugiego zespołu Rakowa pokonał Vitalija Diachenkę.

Tym samym w swoim piątym spotkaniu towarzyskim podczas przerwy zimowej – Raków II Częstochowa zremisował przed własną publicznością z rezerwami Miedzi Legnica, 1:1. W najbliższą sobotę, 24.lutego br. w swoim ostatnim spotkaniu towarzyskim przed inauguracją rundy wiosennej obecnego sezonu – częstochowianie w “próbie generalnej” zmierzą się przed własną publicznością z RKS Lechią 1923 Tomaszów Mazowiecki. Podopieczni Mateusza Milczarka na półmetku rozgrywek z dorobkiem 31.punktów zajmują w tabeli trzeciej ligi, grupy pierwszej – szóstą lokatę.  Początek spotkania z Lechią 1923 Tomaszów Mazowiecki wyznaczono na godzinę 14:15.

17.02.2024, g.13:25 : Częstochowa (Boisko ze sztuczną nawierzchnią MSP “Raków”):

RKS Raków II Częstochowa – MKS Miedź II Legnica 1:1, (0:0),

0:1: Ciapa 74′

1:1: Łukasiewicz 83′

Sędziował: Dominik Panek (Lubliniec). Żółte kartki:  Gacek 56′ (faul) – Kaczemba 35′ (faul). Widzów: 20.

RKS Raków II Częstochowa: Muhamed Šahinović – Jerzy Napieraj, Adam Mesjasz (57′ Wiktor Żołądź), Patryk Jurczyński (67′ Jakub Wireński), Piotr Malinowski (kpt) (57′ Jakub Cierpiał), Kacper Nowakowski, Adam Olejnik, Fabian Gacek (71′ Dawid Kucharczyk), Piotr Nocoń, Tobiasz Mras (62′ Jakub Łukasiewicz), Mateusz Głowiński (71; Max Pawłowski).

Rezerwowi: Oskar Kubik.

Trener: Przemysław Oziębała.

MKS Miedź II Legnica: Vitalii Diachenko – Błażej Żarkowski, Marcin Orzechowski (28′ Jakub Kaczemba), Igor Lewandowski, Louis Poznanski (80′ Jakub Poliński), Marcin Garuch (kpt), Mateusz Ciapa, Adam Czornij (70′ Olaf Kania), Szymon Stróżyński (60′ Emmanuel Okoh), Szymon Skrzypczak, Wiktor Bogacz (50′ Marcin Manikowski).

Trener: Łukasz Buliński.