Na 100-lecie – nowy sztandar i nowy wóz strażacki. I mnóstwo życzeń i gratulacji


KŁOMNICE / OSP PACIERZÓW

W Pacierzowie w Gminie Kłomnice 11 września 2022 strażacy miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej obchodzili 100-lecie powstania jednostki. Na uroczystość licznie przybyli mieszkańcy, a także zaproszeni goście, którzy złożyli druhnom i druhom życzenia. List  gratulacyjny do Strażaków napisał Sekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego Szymon Giżyński.

 

Na uroczystość przybyli, między innymi: w imieniu wiceministra kultury i dziedzictwa narodowego, posła Szymona Giżyńskiego – redaktor naczelna „Gazety Częstochowskiej” Urszula Giżyńska, w imieniu poseł Lidii Burzyńskiej – radna powiatu częstochowskiego – Elżbieta Łągiewka, starosta powiatu częstochowskiego Krzysztof Smela i wicestarosta Jan Miarzyński, st. kpt. Paweł Gronkiewicz – dowódca JRG 2 w Częstochowie, który reprezentował komendant Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie bryg. Marka Radosza. Władze Gminy Kłomnice reprezentowali: wójt Piotr Juszczyk i radna Gminy Kłomnice Wanda Kusztal, którzy podziękowali wiceministrowi Szymonowi Giżyńskiemu za pomoc w pozyskaniu nowego wozu i udzielanie wsparcia jednostkom OSP i gminie.

 

Wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego, poseł Szymon Giżyński w liście kierowanym na ręce Prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Pacierzowie Michała Tomaszewskiego dziękując za zaproszenie uroczystość złożył Strażakom życzenia i wyrazy swojego najwyższego uznania i szacunku za ofiarną i patriotyczną służbę. „Jesteście zawsze tam, gdzie zagrożone jest ludzkie życie i zdrowie, mienie i środowisko. Jesteście zawsze gotowi – z rycerską odwagą i poświęceniem – nieść pomoc i ratunek bliźniemu, nie szczędząc sił, a nawet narażając własne życie. Mundur strażacki jest symbolem niezawodności, męstwa i ofiarności. I nikogo w Polsce nie trzeba przekonywać, jak ogromna i dobroczynna jest Państwa rola w naszym życiu publicznym. Potwierdzają to liczne badania opinii, mówiące o najwyższym zaufaniu, którym Polacy obdarzają Straż Pożarną i Strażaków. Jest to oczywiste, bowiem Państwa służba to odpowiedzialna i bezinteresowna misja, budząca estymę i podziw. Tym bardziej zasłużenie otrzymujecie Państwo – tak bardzo przez Was oczekiwany i Wam potrzebny – nowy wóz ratowniczo-gaśniczy, który będzie wspomagał działania ratujące życie i mienie ludzkie. Niezmiernie cieszę się, że swoją rekomendacją mogłem przyczynić się do tego, abyście Państwo mogli się dziś radować tym niezbędnym dla Was nowym samochodem. Niech Wam służy na chwałę Bożą i ludzki pożytek. Szczególnego podkreślenia wymagają również Państwa zasługi w pielęgnowaniu polskich tradycji; tym samym – naszej narodowej tożsamości. Zapewniam Państwa, że rząd Prawa i Sprawiedliwości będzie zawsze wspierał Waszą formację – jej potencjał i jej rozwój.

W Dniu Państwa Jubileuszu życzę również, byście Szanowni Państwo wciąż z niesłabnącym oddaniem i poświęceniem służyli rodakom i naszej Ojczyźnie – Rzeczypospolitej Polskiej. Niech odpowiedzialna, ale jakże zaszczytna służba drugiemu człowiekowi będzie źródłem Państwa satysfakcji i uznania lokalnych społeczności, a czynione dobro do Was powraca. Niech Wasz Patron, św. Florian, raczy otoczyć wszystkich Strażaków i Ich Rodziny serdecznym  i niezawodnym wsparciem, a Matka Boża ma Państwa nieustająco w swej cudownej opiece. Szczęść Wam Boże!” – napisał wiceminister Szymon Giżyński.

 

fot. Pamiątkową statuetkę dla wiceministra Szymona Giżyńskiego przekazał prezes Michał Tomaszewski

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *