,,Zaczarowany las” w ,,Zygmuncie”


28 października 2022 roku na Scenie Muzyczno-Teatralnej ,,Zygmunt”, przy kościele św. Zygmunta w Częstochowie odbyła się prapremiera spektaklu muzyczno-teatralnego ,,Zaczarowany Las”, na podstawie wierszy Tadeusza Szymy.

Organizatorem przedstawienia było Stowarzyszenie Wspólnota Gaude Mater. Wydarzenie artystyczne skierowane dla dzieci i młodzieży dofinansowało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ze środków z Funduszu Promocji Kultury. Spektakl wyreżyserował Marian Florek do scenariusza Marii Nowakowskiej-Majcher. Muzykę napisał Jarosław Woszczyna.
Zadanie było odpowiedzią na zapotrzebowanie na wartościowy przekaz, było  propozycją dla dzieci i młodzieży przeżycia fantastycznej przygody w zaczarowanym lesie, która niesie z sobą wartości takie jak: przyjaźń, tolerancja. Widowisko cieszyło się dużym zainteresowaniem; zarówno prapremiera jak i ponowne wystawienie odbyły się przy pełnej widowni, która aplauzem nagrodziła wykonawców. W przedstawieniu udział wzięli: Małgorzata Modrzycka (Zosia), Szymon Kowalik (Antek), Jarosław Woszczyna (Pan Jarek).
Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *