W sylwestrowy weekend mieszkańcy miasta zwracali się do Straży Miejskiej 114 razy o pomoc


Dyżurni częstochowskiej Straży Miejskiej przyjęli w trakcie długiego sylwestrowego weekendu 114 telefonicznych zgłoszeń od mieszkańców miasta.

Najwięcej zgłoszeń w ciągu ostatnich czterech dni dotyczyło zakłócania porządku publicznego, spożywania alkoholu w miejscach publicznych oraz osób nietrzeźwych w miejscach publicznych. Było to 36 zdarzeń.
31 grudnia czyli w ostatnim dniu starego 2023 roku mieszkanki i mieszkańcy Częstochowy dzwonili do Straży Miejskiej 35 razy. Spokojniej było 1 stycznia 2024 roku, gdy dyżurni odebrali tylko 15 telefonicznych wniosków o interwencję.
W ciągu minionych 4 dni pracownicy Straży Miejskiej z referatu ds. monitoringu wizyjnego przeprowadzili 12 obserwacji, które wymagały interwencji służb. 9 zdarzeń zrealizowali strażnicy miejscy, a pozostałe 3 zdarzenia zostały przekazane do realizacji innym służbom.
Oprócz interwencji zgłoszonych przez mieszkańców miasta częstochowscy strażnicy miejscy podejmowali też własne działania podczas służby patrolowej.
W trakcie sylwestrowego weekendu, gdy większość osób odpoczywała, strażnicy miejscy patrolowali ulice miasta i dbali o zachowanie spokoju i porządku publicznego.
W nocy z 31 grudnia na 1 stycznia strażnicy miejscy zabezpieczali na Placu Biegańskiego sylwestrową zabawę. Obyło się bez poważniejszych incydentów.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *