Leśna ścieżka rowerowa wzdłuż ul. Koziegłowskiej


ŻARKI. Niezwykle malownicza jest nowa ścieżka rowerowa wzdłuż ul. Koziegłowskiej. Łączy ul. Jagodową z terenem rekreacyjnym przy ul. Steinkellera. Była budowana w dwóch etapach ze wsparciem środków zewnętrznych. Nawierzchnia z kruszywa kamiennego.

 

– Właśnie zakończono drugi etap prac na długości 857 m. Całkowity koszt: 140 220,00 zł. Dofinansowanie: 99 990, 00 zł – informuje burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski. – Można bezpiecznie przejechać od ul. Jagodowej do stadionu i dalej ul. Steinkellera do centrum miasteczka. Dotację na II etap z Partnerstwa Północnej Jury pozyskało Stowarzyszenie LKS Zieloni Żarki ze wsparciem żareckich urzędników.

Pierwszy etap obejmował odcinek o długości 555 m i o szer. 2 m. Ścieżka o nawierzchni z kruszywa kamiennego powstała wzdłuż ul. Koziegłowskiej w Żarkach w terenie leśnym, oddalonym od ruchliwej drogi wojewódzkiej. Początek trasy powiązany jest z nowo wybudowaną ścieżką rowerową przy ul. Jagodowej. Koniec tego odcinka zlokalizowany jest na skrzyżowaniu z istniejącą drogą leśną. – Przy tym fragmencie również miejsce dla rowerzystów z ławką do odpoczynku, stojakiem na rowery i koszem – informuje burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski.


Finanse na ten pozyskało Stowarzyszenie LKS Zielni Żarki w kwocie 44 400,00 zł dotacji z RLGD „Jurajska Ryba”. Całość zadania 64 000,00 zł.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *