Włókniarz nie spadnie; powalczy o medale

Częstochowski Włókniarz doznał drugiej porażki na własnym torze.

Po przegranej z zespołem z Torunia, tym razem gospodarze uznać musieli wyższo?ć ówczesnego lidera tabeli Unii Leszno. W meczu z ?bykami? częstochowianie byli cieniami samych siebie. Dodatkowo atutem przyjezdnych była twarda nawierzchnia częstochowskiego toru, na której Adams, Baliński, Kasprzak i spółka czuli się jak ryby w wodzie. Kluczowym momentem meczu była gonitwa ósma, w której lider miejscowych próbował wyprzedzić po zewnętrznej czę?ci toru rywali. Sztuka ta powiodła się połowicznie. Greg min?ł Balińskiego i gdy zrównał się z Kasprzakiem, ten nie pozostawił Amerykaninowi miejsca. W wyniku nieprzemy?lanego zachowania Krzysztofa Kasprzaka obaj żużlowcy z impetem uderzyli w bandę. Obaj z karambolu wyszli bez złamań, jednak lider częstochowskiej drużyny opu?cił tor w karetce. Greg do dzi? odczuwa skutki bolesnych potłuczeń. Osłabieni brakiem swego lidera włókniarze nie byli w stanie nawi?zać wyrównanej walki z unistami. Mecz zakończył się zwycięstwem przyjezdnych 55:38.

15. Miturski 3 (3,0)

Zaledwie tydzień pó?niej częstochowianie podejmowali kolejnego rywala ? bydgosk? Polonię. Go?cie przyjechali do Częstochowy osłabieni brakiem kontuzjowanych Andreasa Jonssona i Emila Sajfudinowa. Wydawać się mogło, że podopieczni trenera Piotra Żyto bez problemów odrobi? straty poniesione w pierwszej czę?ci sezonu na torze w Bydgoszczy. Go?cie jednak stawiali zacięty opór żużlowcom z lwem na piersi. Do połowy zawodów prowadzili nawet różnic? czterech oczek. Przełom nast?pił w biegu siódmym, kiedy to najlepsza częstochowska para (Drabik ? Hancock) wygrywaj?c podwójnie doprowadziła do remisu. W kolejnych biegach częstochowianie mozolnie lecz systematycznie osi?gali przewagę, która na koniec spotkania urosła do 10. oczek. Dzięki wygranej częstochowski zespół zdobył 3 punkty i jest już pewny utrzymania w najwyższej klasie rozgrywkowej.