„CzAS na PIK-NIK” czyli #JurabezPlastiku 2020


Tym razem, zgodnie z zapowiedzią pomysłodawcy wydarzenia Huberta Pietrzaka z Częstochowskiego Alarmu Smogowego, grupa blisko 40. częstochowskich miłośników przyrody spotkała się 12 września na Szlaku Jury Wieluńskiej. I jak zawsze pracy mieli co nie miara.

 

– Posprzątaliśmy śmieci zalegające na pięknym i malowniczym Nadwarciańskim Szlaku oraz w pobliskich lasach Zebraliśmy dwa kontenery śmieci z lasów na Górze Sołek oraz z Nadwarciańskiego szlaku – informuje Hubert Pietrzak.

Zgromadzone plastiki i odpady uczestnicy akcji wymienili na łąki kwietnie (mieszanka nasion), sadzonki drzew i przewodniki jurajskie.

Akcję CzAS na piknik Częstochowski Alarm Smogowy przygotował przy współpracy organizacji: SARP Częstochowa, Fundacja Rething, Grupa Elanex, Jura Kajaki, Tyrolki.pl.

Uczestnicy oczywiście byli przygotowani na trudy pracy, ale przede wszystkim mieli ze sobą dużo pozytywnej energii, co zapewniło dobrą atmosferę. Po intensywnym wysiłku był czas na odpoczynek i zabawę na łonie natury, połączony z konkursami i spływem kajakowym. – Zawsze z wielką przyjemnością uczestniczę w akcjach porządkujących przyrodę. Jest to forma wypełniania obowiązku, którą łączę z edukacją moich dzieci – mówi radny częstochowski Piotr Wrona.

Akcja „Jura bez plastiku 2020” jest finansowana przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020.

 

UG

Fot. Archiwum CzAS

 

 

 

Materiał ukazał na stronie: „Częstochowska Gazeta Ekologiczna”
(wydanie papierowe), której publikację współfinansuje Wojewódzki
Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska
organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki
Wodnej w Katowicach.

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *