Z RAPORTÓWKI POLICJANTA / Znowu pijany kierowca spowodował wypadek


W środę rano, 24 stycznia,  w Harbułtowicach w powiecie lublinieckim nietrzeźwy kierujący spowodował kolizję. Jadący Renault Master swoją podróż zakończył w przydrożnym rowie. W pojeździe znajdował się również pasażer, na szczęście nikomu nic się nie stało.

24 stycznia o 05:43 dyżurny lublinieckiej komendy przyjął zgłoszenie, iż w Harbułtowicach w rowie leży czerwony bus. Policjanci, którzy dotarli na miejsce zastali przy busie dwóch mężczyzn, okazało się, że jeden z nich jest nietrzeźwy, badanie pokazało prawie 1,5 promila, a drugi po użyciu alkoholu 0,20 promila, dodatkowo żaden z nich nie posiadał przy sobie wymaganych dokumentów. Na miejscu kolizji został był również  technik kryminalistyki, który zabezpieczył ślady zapachowe, jak również odciski palców.

Obaj mężczyźni zostali przewiezieni do Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu, gdzie ustalono, ich tożsamość. Mundurowi ustalili, że są to obywatele Mołdawii oraz że nie mają już pozwolenia na pobyt w Polsce. 34 letni Mołdawianin, który był pasażerem po przesłuchaniu w charakterze świadka, został przekazany Straży Granicznej. 38-letni kierowca busa został zatrzymany, postawiono mu zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości, odpowiedział  również za spowodowanie kolizji drogowej. W dniu 25.01.2024 r. w trybie przyspieszonym Sąd Rejonowy w Lublińcu wydał wyrok w sprawie 38-latka, po zakończeniu rozprawy Mołdawianin został przekazany Straży Granicznej.

źródło Policja Lubliniec

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *