21 przypadków zakażenia i 200 wyleczonych


W Częstochowie i powiecie częstochowskim na dzień 25 kwietnia 2020 roku jest 109 osób zakażonych koronawiruem. W Częstochowie – 71, Blachowni 7, Kamienicy Polskiej – 1, Kłomnicach – 3, Konopiskach – 4, Kruszynie – 2, Mstowie – 5,Mykanowie – 3, Olsztynie – 2, Rędzinach – 10, Starczy – 1. W całym województwie śląskim zakażonych osób jest 1834, zmarło – 94. W Polsce – 11395 osób zakażonych, 526 – zgonów.

 

Obecność Covid-19 wykryto w próbkach pobranych od kolejnych mieszkańców województwa: 2 mieszkańców Świętochłowic (starszego mężczyzny i kobiety w sile wieku), 4 mieszkańców powiatu zawierciańskiego (kobieta w średnim wieku, 2 kobiety i mężczyzna w sile wieku), starszego mieszkańca Rudy Śląskiej, 5-letniego dziecka z Tarnowskich Gór, 2 mieszkańców powiatu tarnogórskiego  (kobieta i mężczyzna w średnim wieku), 2 mieszkańców Katowic (młodej kobiety i mężczyzny w średnim wieku), 2 mieszkanek powiatu żywieckiego (starsza i w sile wieku), mieszkanki Żywca w sile wieku, mieszkańca powiatu częstochowskiego w średnim wieku, 3 mieszkańców Jastrzębia-Zdroju (młoda kobieta, kobieta i mężczyzna w średnim wieku) i 2 mieszkańców powiatu lublinieckiego (młoda kobieta i 10-letnie dziecko). Wszyscy mieszkańcy są w stanie dobrym i dzięki temu mogą leczyć się w swoich domach pod ścisłym nadzorem służb sanitarnych i lekarza zakaźnika.

Aż 30 kolejnych osób wygrało walkę z koronawirusem: 4 mieszkańców Cieszyna (2 kobiety w średnim wieku i 2 w sile wieku), mieszkanka Bytomia w sile wieku, starsza mieszkanka powiatu lublinieckiego, mieszkanka Jastrzębia-Zdroju w sile wieku, 3 mieszkańców powiatu będzińskiego (2 kobiety w sile wieku i mężczyzna w średnim wieku), 2 mieszkanki powiatu rybnickiego (młoda i starsza), 2 mieszkańców Mysłowic (kobieta i mężczyzna w średnim wieku), młoda mieszkanka Katowic, mieszkaniec powiatu zawierciańskiego w sile wieku, mieszkanka Świętochłowic w średnim wieku, 2 mieszkanki Bielska-Białej w średnim wieku, mieszkanka powiatu kłobuckiego w średnim wieku, mieszkaniec Koziegłów w średnim wieku, mieszkanka Piekar Śl. w sile wieku, młody mieszkaniec Orzesza, 2 mieszkańców powiatu cieszyńskiego (kobieta i mężczyzna w sile wieku), młoda mieszkanka Zabrza. Wszyscy mieszkańcy przez ostatnie tygodnie leczyli się w izolacji w swoich domach, pod nadzorem właściwych sanepidów oraz będąc w kontakcie z lekarzem chorób zakaźnych.

W szpitalu zakaźnym w Tychach z kolei, ze względu na uciążliwe objawy zakażenia koronawirusem, do zdrowia dochodzą: 76-letnia mieszkanka Zawiercia i 91-letni mieszkaniec Bytomia. W szpitalu w Raciborzu hospitalizowana jest 77-letnia mieszkanka powiatu lublinieckiego, zaś na oddziale zakaźnym w Chorzowie mieszkaniec Katowic w średnim wieku – kolejne próbki pobrane od tych mieszkańców nie wykazały już obecności groźnego wirusa.

Łącznie mamy w województwie śląskim 200 osób, które wygrały walkę z koronawirusem.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *