Pierwsza Dama RP odwiedziła Dom Oczami Brata w Częstochowie


Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda spotkała się z mieszkańcami tzw. mieszkania treningowego i wspomaganego (docelowo rodzinnego domu pomocy) oraz z pracownikami Fundacji Oczami Brata, która wspiera osoby z niepełnosprawnościami. Mieszkańcy opowiedzieli o swoim treningu samodzielności i pracy, ale też o swoich pasjach i marzeniach, jak np. skok na bungge.

 

Wizyta Pierwszej Damy stała się okolicznością do podziękowań – Zarząd Fundacji Oczami Brata wręczył Agacie Kornhauser-Dudzie symboliczny medal, wydany z okazji 10-lecia działalności fundacji.

Następnie Pierwsza Dama, nazywana przez mieszkańców po prostu Agatą, udała się do Warsztatu Terapii Zajęciowej, przy ul. Krakowskiej 1, gdzie zobaczyła zajęcia odbywające się w sali rehabilitacji i sali doświadczania świata. W jednej z pracowni przygotowała razem z podopiecznymi makramę. Odwiedziła też Kawiarnię Alternatywa 21, na Starym Mieście w Częstochowie i odpowiedziała na liczne pytania pracowników z niepełnosprawnością.

Pierwsza Dama zaprosiła  społeczność Fundacji z rewizytą do Pałacu Prezydenckiego, w którym prezes Zarządu Fundacji Oczami Brata Paweł Bilski odebrał dwie nagrody: wyróżnienie w kategorii: „Mały obiekt użyteczności publicznej” w konkursie Lider Dostępności 2024 za Dom Oczami Brata oraz  wyróżnienie w kategorii: „Człowiek Lider” w konkursie „Dla Dobra Wspólnego”.

UG

Fot. Fundacja

Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda w serdecznej rozmowie z podopiecznymi Fundacji

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *