Podróż w nieznane


W najbliższą sobotę, 9.września br. drużyna Rakowa II Częstochowa zmierzy się na wyjeździe z LZS KS Starowice Dolne w ramach 7.Kolejki spotkań o mistrzostwo trzeciej ligi, grupy trzeciej. Początek spotkania na kameralnym stadionie w Starowicach Dolnych 36 o godzinie 15:00. Obiekt posiada 450.miejsc w tym 400.siedzących.

Najbliższy rywal podopiecznych Michała Pulkowskiegodrużyna LZS KS Starowice Dolne to beniaminek rozgrywek trzeciej ligi, grupy trzeciej. Drużyna z liczącej zaledwie…261.mieszkańców miejscowości w powiecie brzeskim póki co bardzo słabo spisuje się w rundzie jesiennej.

Zespół pod wodzą Jakuba Reila w sześciu ligowych spotkaniach zgromadziła na swoim koncie zaledwie…trzy “oczka”. Na ten dorobek złożyły się trzy remisy i…trzy porażki. Starowiczanie plasują się w tabeli na siedemnastej lokacie, mając tylko jeden punkt straty do Rakowa II Częstochowa.

Rezerwy Mistrza Polski również nie mogą zaliczyć występów w rundzie jesiennej do udanych. Na inaugurację na wyjeździe częstochowianie pokonali Agencję Inwestycyjną KS Stilon Gorzów Wielkopolski aż 5:0. i było to jak na razie jedyne, jesienne zwycięstwo. Na swoim koncie jest jeszcze jeden remis i aż cztery porażki!

Chcąc się odbić od dolnych rejonów tabeli, to Raków II Częstochowa musi pokonać w najbliższą sobotę, 9.września br. na wyjeździe LZS KS Starowice Dolne.

W ostatniej ligowej kolejce, która została rozegrana w minioną sobotę, 2.września brLZS KS Starowice Dolne przegrał na wyjeździe z GKS Pniówkiem 74′ Pawłowice Śląskie, 0:2. Natomiast rezerwy Rakowa Częstochowa w tym samym dniu uległy dość niespodziewanie przed własną publicznością innemu beniaminkowi, Unii Turza Śląska, 2:3.

Arbitrem głównym spotkania LZS KS Starowice Dolne z Rakowem II Częstochowa będzie bardzo doświadczony, 38-letni arbiter z Kąt Wrocławskich, Kornel Paszkiewicz.

 

Kadra LZS KS Starowice Dolne na rundę jesienną sezonu 2023/2024:

Bramkarze: Piotr Kowalczyk, Kamil Korczak.

Obrońcy: Kacper Grądowski, Ian Luiz Campelo dos Santos “Ian” (Brazylia), Krystian Kowalczyk, Norbert Leśniak, Bartłomiej Rakowski, Szymon Władkowski, Michał Wróbel, Oleksandr Zozulya (Ukraina).

Pomocnicy: Piotr Chodziutko, Jakub Czajkowski, Abulai Calaban Dabó “Abulai Dabó” (Gwinea Bissau/Portugalia), Kacper Dachnowski, Élton dos Santos Oliveira “Élton” (Brazylia), Jacek Gurgul, Leszek Nowosielski (kpt), Maciej Raś, Dawid Rudnik, Julian Trochanowski, Camilo Villarreal (Argentyna/Polska), Bartosz Zychowicz.

Napastnicy: Adam Setla, Michał Skowron.

Przybyli:

Norbert Leśniak – SK Bischofshofen

Michał Wróbel – KS Małapanew Ozimek

Oleksandr Zozulya – MLKS Znicz Biała Piska

Piotr Chodziutko – LKS Barycz Sułów

Kacper Dachnowski – OKS Odra II Opole

Jacek Gurgul – MKS Miedź II Legnica

Julian Trochanowski – NKS Polonia Nysa

Camilo Villarreal – GLKS Dobrcz

Michał Skowron – MKS Miedź II Legnica

 

Sztab szkoleniowy:

I Trener: Jakub Reil

Asystent I Trenera: Jan Jędrychowski

Kierownik drużyny: Maciej Reil

Fizjoterapeutka: Karolina Zawada

Dyrektor sportowy: Michał Omieciński

 

Autor: Przemysław Pindor

Foto: LZS KS Starowice Dolne 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *