Szpital Hutniczy sprzedany. Będzie w nim hotel dla kierowców tirów


Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia budynek, w którym mieścił się Szpital Hutniczy na Kucelinie w Częstochowie  stał się własnością ukraińskiej firmy transportowej o zasięgu międzynarodowym – Hegelmann Transporte, która ma swoją siedzibę w Częstochowie przy ul. Jagiellońskiej.

O sprzedaży budynku Szpitala Hutniczego, będącego częścią Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. NMP  W Częstochowie, którym zarządza Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego w Katowicach, mówiono od dawna.  Nikt nie widział rozwiązania, co zrobić z dość już zniszczonym obiektem. Budynek, aby mógł tam nadal funkcjonować szpital, musiał przejść kapitalny remont wraz z modernizacją techniczną. Na to nie było funduszy. Innym pomysłem było przygotowanie obiektu pod zaplecze szkoleniowe dla mającego powstać w Uniwersytecie Humanistyczno-Przyrodniczym im. Jana Długosza w Częstochowie kierunku lekarskiego. Na ten zamysł także brakowało funduszy. Z kolei niektórzy członkowie Rady Społecznej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego uważali, że budynek powinno się przerobić na dom pomocy społecznej, choćby z tego powodu, że ma on doskonałą lokalizację i zapewnioną miejską komunikację. Ostatecznie podjęto decyzję o sprzedaży i nowy właściciel, który nabył obiekt za 4,7 miliona złotych, w obiekt przerobi na hotel dla kierowców samochodów ciężarowych.

Szpital sprzedano za drugim podejściem. W pierwszym budynek wyceniono na 6 milinów złotych. Jak się okazało cena była zbyt wysoka, bo do przetargu, 14 września 2021 roku, nikt nie stanął. W drugim rozdaniu za cenę wywoławcza 4,7 mln zł obiekt nabyła firma Hegelmann Transporte, która, jak informuje dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Częstochowie Zbigniew Bajkowski, jako jedyna wyraziła zainteresowanie nabyciem budynku.

Spółka Hegelmann Transporte jest częścią międzynarodowej grupy obecnej w 32 lokalizacjach w 17 krajach na świecie – od początku funkcjonowania w Polsce jej główna siedziba zlokalizowana jest w Częstochowie. Z roku na rok zwiększa ona liczebność swojej floty oraz poziom zatrudnienia, umacniając swoją pozycję wśród liderów tej branży w kraju. 8 lipca 202 roku Firma świętowała w Częstochowie jubileusz 10-lecie istnienia na rynku.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *