Zaproszenie na wyjątkowe wydarzenie


Zapraszamy (w imieniu organizatorów) Państwa na nadchodzący Festiwal “Mstów – Kroniki Średniowiecza”, który obiecuje unikalne połączenie edukacji i rozrywki w duchu historii. To niezwykłe wydarzenie, które przeniesie Państwa w fascynujący świat średniowiecznych legend i umiejętności. Festiwal “Mstów – Kroniki Średniowiecza” to nie tylko rozrywka, to również wyjątkowe wydarzenie edukacyjne.

 

Przez dwa dni Festiwalu uczestnicy będą mieli niepowtarzalną okazję do przeniesienia się w czasy średniowiecza. Rozstawione namioty i wiaty, wyposażone w autentyczne przedmioty codziennego użytku, stworzą atmosferę, w której tajemnice życia rycerzy, kupców i rzemieślników odkrywa się na nowo.

Festiwal nie jest tylko źródłem rozrywki, ale także edukacji. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w interaktywnych warsztatach rzemieślniczych, gdzie samodzielnie będą mogli tworzyć przedmioty rękodzielnicze, odkrywając tajemnice garncarstwa, kowalstwa czy tkactwa.

Targowisko historyczne z ponad 6 kramami oferującymi autentyczne wyroby historyczne, ceramikę, biżuterię i wyroby drewniane zapewni zakupy z epoki. Kuchnia rycerska zaoferuje autentyczne potrawy średniowieczne, a sektor gier i animacji umożliwi uczestnikom strzelanie z łuku, udział w wyścigach, a także pokazy walk rycerskich.

Festiwal “Mstów – Kroniki Średniowiecza” jest przyjazny dla całych rodzin. Dla najmłodszych uczestników przewidziano specjalne zajęcia i animacje, które w przystępny i zabawny sposób przybliżają historię.

Wydarzenie organizowane pod honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki.

Data: 7-8 października 2023 r.

Miejsce: ul. Targowa 2, 42-244 Wancerzów (teren klasztoru Kanoników Regularnych Laterańskich).

Więcej informacji: https://www.facebook.com/profile.php?id=61551801874641

 

Podziel się:

4 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *