PGE Skra Bełchatów nieznacznie lepsza od Tours VB

PGE Skra Bełchatów wygrała 3:2 (24:26, 25:22, 25:20, 22:25, 15:13) z liderem ligi francuskiej Tours VB w półfinale Pucharu CEV. Rewanż zostanie rozegrany w środę, 2.marca br. o godzinie 20:00 w Salle Robert-Grenon w Tours.

Stawką pojedynku polsko – francuskiego w 1/2 Finału Pucharu CEV jest gra w Finale tych europejskich rozgrywek. Jak na razie “na półmetku” tej rywalizacji lepsi są bełchatowianie.  Aby awansować do Finału Pucharu CEV, bełchatowianie muszą wygrać na wyjeździe.

W takim przypadku niezależnie od tego, czy będzie to wygrana za trzy punkty (3:0, 3:1), czy za dwa (3:2), to polski zespół wywalczy awans. W przypadku zwycięstwa Francuzów w trzech albo czterech setach to w Finale Pucharu CEV wystąpi francuski zespół. Natomiast w przypadku zwycięstwa 3:2 przez drużynę Tours VB zostanie rozegrany tzw. “złoty set”.

W drugim półfinale włoskie Vero Volley Monza mierzy się  z rosyjskim Zenitem Kazań. W pierwszym spotkaniu lepsi byli Rosjanie, którzy zwyciężyli na wyjeździe 3:1 (14:25, 20:25, 25:19, 19:25).

24.02.2022, g.18:00 : Bełchatów (Hala „Energia” im. Edwarda Najgebauera)

PGE Skra Bełchatów – Tours VB 3:2 (24:26, 25:22, 25:20, 22:25, 15:13).

PGE Skra Bełchatów: Łomacz, Ebadipour, Kłos, Atanasijević, Taht, Bieniek, Piechocki (libero) oraz Schulz, Sawicki, Kooy. Trener: Slobodan Kovac.

Tours VB: Coric, Tillie, Nascimento, Derouillon, Palonsky, Teryomenko, Perry (libero) oraz Graciano, Bruckert.

Trener: Marcelo Fronckowiak.